Eventy dla firm są popularne od dłuższego czasu, ale nie trzeba pracować w tej samej firmie, aby wziąć w nich udział. Integracji potrzebują nie tylko przecież nie tylko zespoły pracownicze, ale także uczniowie czy studenci. Czy event dla młodego pokolenia powinien różnić się od tradycyjnego eventu pracowniczego?
Młodzież – trudna grupa?
Młodzież to kategoria społeczna osób znajdujących się między dzieciństwem a dorosłością. Zwyczajowo za młodzież uważamy osoby między 13-stym a 19-stym rokiem życia, jednak mówić powinniśmy tu raczej o nastolatkach. Socjologowie dzielą młodzież na dwie grupy – młodszą, do której zaliczymy właśnie nastolatki oraz młodzież starszą – osoby między 19stym a 26tym rokiem życia, co pokrywa się w przybliżeniu z czasem studiów. Czy ta grupa jest faktycznie trudna w kontekście zaspokojenia potrzeb eventowych? Niekoniecznie. Trzeba brać oczywiście pod uwagę specyfikę potrzeb młodych ludzi, ale różnice nie są tak duże, jak mogłoby się wydawać.
Dla kogo młodzieżowy event?
Młodzieżowy event może być spotkaniem klasowym dla uczniów liceów czy techników, albo dla grupy studentów. Grupy te, nie mniej niż zespoły pracownicze, potrzebują działać we współpracy. Na eventy integracyjne otwarte są w szczególny sposób szkoły pozasystemowe (prywatne), których w ostatnich latach przybywa w szybkim tempie. Potrzeba integracji jest zauważana, a sama integracja bardziej ceniona, po pandemii covid-19, kiedy to nie mieliśmy szansę za ćwiczenie umiejętności interpersonalnych. Potrzeba integracji młodzieży pojawia się też w kontekście zawodowym wszędzie tam, gdzie pracuje wielu młodych ludzi, w branżach, w których zatrudnia się studentów czy osoby, które ukończyły 18sty rok życia.
Niebanalne eventy kulinarne
Czy event dla młodzieży powinien wykorzystywać najnowsze technologie, przenikać się ze światem on-line i różnić się od eventu dla „dorosłych”? Okazuje się, że nie. Młodzi ludzie nie są aż tak bardzo skupieni na nowych technologiach, jak mogłoby się nam wydawać. Są bardzo otwarci i gotowi podjąć wyzwania, które się im stawia. W takiej grupie doskonale sprawdzą się eventy kulinarne, które są nie tylko źródłem poznawania kuchni świata i nowych smaków, ale też bardzo dobrą okazją do sprawdzenia się jako zespół.
Przebieg eventów kulinarnych
W Akademii Kulinarnej Let’s Go Cook https://gocook.pl organizujemy kulinarne eventy dla firm i dla młodzieży. Nasze wnętrza i ich wyposażenie są nowoczesne. Możemy spotkać się w kuchni w stylu LOFT lub kuchni w stylu BOHO i pod okiem mistrza kuchni przygotować dania wybranej kuchni świata, by potem wspólnie je degustować. Duże grupy dzielimy na mniejsze zespoły, pomiędzy którymi możemy wprowadzić element rywalizacji. Młodzi ludzie bardzo lubię konkurować między sobą i wykazywać, że sprostali postawionymi przed nimi zadaniom. Warsztaty można dodatkowo uatrakcyjnić pokazem kulinarnym, lub jeśli młodzież jest pełnoletnie, pokazem barmańskim połączonym z degustacją drinków.
Korzyści z młodzieżowych eventów kulinarnych
Niepodważalną korzyścią płynącą z udziału w spotkaniach kulinarnych jest dobra zabawa, poszerzanie kulinarnych horyzontów i integracja grupy. Korzyści z udziału w eventach kulinarnych odnosi biorąca w nich udział młodzież, która poznaje nowe smaki i integruje się przy kolacji, ale także opiekunowie takiej grupy – nauczyciele, wykładowcy akademiccy i szefowie. Obserwacja procesu gotowania pozwala na wyłonienie liderów oraz osób, które mają ponadprzeciętne umiejętności współpracy i przeniesie tych wniosków na grunt zawodowy lub naukowy.
Dla młodzieży która połknie bakcyla gotowania organizujemy także warsztaty kulinarne ( https://gocook.pl/kursy-warsztaty/warsztaty-kulinarne ), które pozwalają doskonalić swoje zainteresowania.
Tekst sponsorowany: Akademia kulinarna GoCook – gocook.pl