Malta to jedno z ciekawszych państw w Unii Europejskiej. Leży na kilku wyspach Morza Śródziemnego, z których największe to Malta, Gozo oraz Comino i co roku przyciąga wielu turystów. Słynna Błękitna Laguna kusi rajską plażą i krystalicznie czystą wodą, Valetta przyciąga niesamowitym klimatem zabytkowego miasta, a Sliema kusi tętniącym w uliczkach życiem. Ale morze, plaża i piękne widoki to nie wszystko, co ten kraj ma do zaoferowania.

Śródziemnomorska odmienność kulturowa

Maltańczycy są przyjaznym i otwartym narodem. Ich kultura nosi silne wpływy kultury włoskiej oraz krajów afrykańskich — Tunezji i Libii. Tych drugich jest jednak zdecydowanie mniej niż tych zaczerpniętych od bliskiego sąsiada z północy. Nie da się także nie wspomnieć o silnym wpływie brytyjskim z czasów, gdy Malta była kolonią Wielkiej Brytanii. Jedną z pozostałości po czasach kolonialnych jest obowiązujący na Malcie ruch lewostronny oraz angielski jako drugi język urzędowy, równolegle z maltańskim.

M.in. ze względu na łatwość w komunikacji, kraj ten jest często wybieranym celem wyjazdów językowych. Jest też popularnym miejscem organizacji obozów językowych dla dzieci z różnych krajów, w tym Polski. Jednak nie tylko kwestia łatwości w porozumiewaniu się przyciąga uwagę podróżników. Malta ma wiele do zaoferowania osobom, które lubią poznawać różnorodne kuchnie podczas swych podróży. Będąc otoczona morzem, w pełni czerpie z jego zasobów. Krewetki, ryby, ośmiornice — bez trudu znajdziecie świeże owoce morza w wielu miejscach w całym kraju. Najsłynniejszym jednak jest targ rybny w Marsaxlokk, miasteczku, które słynie z kolorowych łodzi rybackich zacumowanych nieopodal.

Rozrywka, jakiej nie ma w domu

Malta to także miejsce, w którym można spróbować nowych rzeczy, o które ciężko w polskim mieście. Maltańskie wybrzeże pełne jest podwodnego życia, które bez trudu można podglądać przy użyciu okularów i rurki do snorkelingu. Głodni mocniejszych wrażeń mogą zdecydować się na lot na spadochronie za motorówką albo wraz z instruktorem spróbować nurkowania w basenach zatoki św. Pawła.

Szukając wrażeń z innej kategorii, warto wybrać się do Teatru Manoel w Valetcie. Jest to trzeci najstarszy teatr w Europie, który działa nieprzerwanie od 1732 roku. Zwiedzanie tego miejsca to jednak za mało, by poczuć jego klimat. Warto wybrać się na spektakl lub koncert, a tych w repertuarze nie brakuje. Ceny biletów są bardzo przystępne i kulturalny wieczór możemy spędzić już za 10 €.

Jak widzisz na Malcie obóz językowy dla dzieci, okaże się nie tylko wakacyjnym wyjazdem edukacyjnym , ale przede wszystkim wspaniałą przygodą, którą Twoje dzieci na pewno długo będą wspominać. Dzięki takiemu doświadczeniu zyskają pewność siebie i być może odkryją w sobie ducha podróżnika.