Jeżeli skóra jest szara, pozbawiona blasku, sprawia problemy, przyczyną może być nieodpowiednia pielęgnacja. Choć pielęgnacja skóry wydaje się być prostą czynnością, kobiety często popełniają różnorodne błędy.
.

Oto najczęstsze z nich:

Demakijaż w biegu

Błędem popełnianym przez wiele kobiet jest demakijaż w biegu lub jego brak. A dokładne oczyszczanie skóry przed snem stanowi pierwszy i bardzo ważny krok skutecznej pielęgnacji. Również źle dobrane preparaty do demakijażu sprawiają, że na skórze zostaje brud, resztki kosmetyków, pot i sebum. Skóra traci wtedy blask, staje się matowa, szorstka, zatykają się pory, pojawia się trądzik i różne niedoskonałości.

Dlatego co wieczór warto poświęcić kilka minut na dokładne oczyszczenie skóry. Wtedy wszystkie aktywne składniki z kremów czy z maseczek będą lepiej się wchłaniać.

Do demakijażu należy stosować kosmetyki specjalnie do tego przeznaczone. Bardzo dobrze sprawdzają się olejki do demakijażu, ale można używać też mleczka czy żelu. Do mycia twarzy warto stosować też naturalne mydło ze sklepu hagi.com.pl. Bardzo dobrze oczyszcza cerę i jednocześnie ją pielęgnuje.

Brak peelingów

Dużym błędem w pielęgnacji skóry jest brak peelingów. Regularne stosowanie kosmetyków złuszczających pomaga usunąć martwe komórki naskórka, a to sprawia, że składniki kosmetyków lepiej się wchłaniają.

Peelingi i maseczki powinny być stosowane raz na jakiś czas, błędem jest stosowanie ich codziennie. Najlepiej jest stosować je raz lub dwa razy w tygodniu. Błędem jest też stosowanie peelingów nieodpowiednich dla naszej skóry, np. stosowanie peelingów gruboziarnistych do cery wrażliwej i naczynkowej oraz częste mycie skóry silnymi środkami oczyszczającymi, które osłabiają warstwę lipidową skóry, wysuszają i podrażniają ją.

Stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków jednocześnie

Częstym błędem w pielęgnacji cery jest stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków naraz. Drogerie kuszą nas różnymi promocjami, stale pojawiają się nowości kosmetyczne. Wydaje nam się, że nowo zakupiony kosmetyk pomoże nam pozbyć się niedoskonałości i poprawi wygląd cery. Używamy kosmetyków, które dopiero kupiłyśmy na przemian z kosmetykami, które nam pozostały i chcemy je do końca wykorzystać. Efektem tego mogą być problemy z cerą.

Brak ochrony przeciwsłonecznej

Wiele pań rezygnuje z używania kremów z filtrem UV na dzień. To duży błąd. Kremy z filtrem UV należy stosować przez cały rok, nie tylko latem.