Naklejki ścienne są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych ozdób naściennych. Ich użytkownicy wskazują na różne ich zalety – są trwałe, łatwe w aplikacje, występują w wielu wersjach i co nie mniej ważne – są tanie. Korzystają z nich nie tylko osoby pragnące udekorować swoje miejsce zamieszkania, ale również właściciele salonów fryzjerskich, kosmetycznych, piękności. Poniżej podpowiemy – jakie wzory naklejek naściennych najbardziej warto wybrać, by upiększyć twoje miejsce pracy.

Naklejki do poczekalni – czyli jak umilić naszym gościom czas oczekiwania

Poczekalnie to miejsca, w których nasi klienci zazwyczaj się nudzą. Oczywiście, warto zająć im ten czas różnego typu zajęciami – najczęściej proponujemy kawę lub udostępniamy magazyny, które klienci mogą samodzielnie przeglądać. Warto jednak pomyśleć także o udekorowaniu ścian w poczekalni. Często, wystarczy minimalny akcent estetyczny, by czas spędzony w tym pomieszczeniu się nie dłużył, a przebywanie w nim było przyjemne.

Do poczekalni radzimy wybierać naklejki z motywami dekoracyjnymi. Strzałem w dziesiątkę będą powtarzalne wzory i desenie, które z pewnością sprawdzą się w różnych aranżacjach. Do często wybieranych należą wzory geometryczne oraz kwiatowe – szczególnie motywy opadających liści lub rozrastających się magnolii. Ponadto, w modzie są obecnie motywy ludowe – czyli estetyczne wzory, tworzące przyjemne dla oka mozaiki. Znamy je ze sztuki i odzieży ludowej – niezmiennie przykuwają uwagę i cieszą nasze oczy.

Naklejki prezentujące drzewa to kolejny świetny pomysł – nadają się idealnie do poczekalni. Możemy nakleić je tuż obok sofy, gdzie będą idealnie korespondować z jej wyglądem. Ponadto, świetnie pasują jako dekoracja umieszczana w okolicy drzwi i okien. Wzory takie znajdziesz w ofercie sklepu Akatja.

Nie tylko ściany – czyli co jeszcze możemy udekorować naklejkami

Możliwości są dość rozbudowane. Możemy z jednej strony używać naklejek naściennych by umieszczać je na innych płaszczyznach. Często nakleja się je na skrzydła drzwi, także na drzwiczki od szaf oraz na inne meble. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni rozmiar – i nie powinno być większego problemu z ich zaaplikowaniem.

Do wyboru mamy również naklejki dedykowane pod włączniki światła. Często, włączniki są dość szarymi, niewyróżniającymi się elementami. By je ożywić – wystarczy umieścić pod ich obudową naklejkę, która doda im blasku i wyrazu. Szczególnie popularne są naklejki jednokolorowe – prezentujące wyraziste odcienie. Jeśli nakleimy je przy każdym wyłączniku i gniazdku – uzyskamy niezwykły efekt aranżacyjny.

Warto też pomyśleć o zastosowaniu naklejek dekoracyjnych do łazienki. Oprócz opisanych wyżej naklejek naściennych, znaleźć możemy naklejki na kompakty WC. Za ich pomocą możemy zmienić te zwykłe, nieciekawe zazwyczaj urządzenia sanitarne w całkiem interesujące eksponaty. Tym bardziej, że wiele naklejek dedykowanych do WC ma charakter humorystyczny – a ich zadaniem jest wprawić naszych klientów w dobry humor.

Polecamy także rozważyć zakup naklejek tworzących geometryczne ornamenty niedużych rozmiarów. Naklejki takie nadają się naprawdę dobrze do wypełniania różnego typu pustej przestrzeni. Możemy umieścić je na ladzie, frontach mebli, niektórych urządzeniach, a nawet – oparciach foteli.