Prowadzisz szkołę muzyczną i zastanawiasz się, jak przyciągnąć klientów? Przede wszystkim powinieneś ustalić, na jakiej grupie odbiorców powinieneś się skupić. Omawiamy zagadnienie związane z tym, kiedy warto zacząć naukę gry na instrumentach oraz proponujemy rozwiązanie, które skutecznie zaintryguje grono nowych uczniów!
Kiedy warto zacząć naukę gry na instrumencie?
Według badań naukę gry na instrumencie najlepiej jest zacząć jak najwcześniej – każdy rodzi się ze słuchem absolutnym. Do tego dzieci najszybciej przyswajają wiedzę i opanowują nowe umiejętności, ponieważ ich rozwijający się mózg jest podatny na tworzenie połączeń. Najlepsze efekty osiągnie się wtedy, gdy przystąpi się do regularnych ćwiczeń już w wieku 5 lat, szczególnie w przypadku pianina. Co więcej, jak najbardziej można „umuzykalniać” maluchy już wcześniej, w wieku nawet 2 czy 3 lat. Takie zajęcie przynosi wiele korzyści, bowiem stymuluje rozwój mózgu, poprawia pamięć, uczy dyscypliny itp.
Z czasem zdolność do nauki gry na instrumencie zaczyna spadać. Badania wykazują, że po 20. roku życia zaczyna się stabilizować, po 30. powoli się zmniejszać. Nie oznacza to jednak, że osoby dojrzałe czy seniorzy nie dadzą rady opanować sztuki gry na wybranym instrumencie. Być może nie zostaną już wirtuozami, lecz z całą pewnością pozytywnie wpłyną na swój organizm i umysł. Naukowcy wręcz do tego zachęcają, ponieważ w ten sposób można np. opóźnić procesy starzenia się mózgu, zmniejszyć ryzyko reumatyzmu i ogólnie poprawić samopoczucie.
Aktywne muzykowanie:
- daje możliwość nauki gry niezależnie od wieku i zamożności,
- pozwala odnaleźć nową, muzyczną pasję,
- umożliwia rozwój poprzez obcowanie z muzyką,
- daje poczucie szczęścia i spełnienia,
- pozwala odkrywać nowe środki wyrazu i ekspresji,
- przyczynia się do redukcji stresu, relaksu i ukojenie,
- pomaga zapomnieć o kłopotach, niepowodzeniach i rozczarowaniach,
- pozwala na dłużej zachować młodość i dobrą kondycję,
- pozwala stać się ciekawszym człowiekiem i zyskać nowe, wartościowe kontakty,
- daje inspirację innym.
Szkoły muzyczne coraz częściej oferują kursy nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dla dorosłych. Wśród nich można znaleźć zajęcia doszkalające (np. dla osób, które miały długą przerwę albo chcą poprawić swoje umiejętności), ale też lekcje dla początkujących. Warto zachęcać różne grupy wiekowe do nauki. W jaki sposób można przekonać klientów do zapisania się na zajęcia?
Jak szkoły muzyczne mogą zachęcać do nauki?
Jedną z największych przeszkód w zaczęciu nauki gry na instrumencie jest problem ze zdobyciem potrzebnego sprzętu. Wiele osób nie dysponuje odpowiednimi środkami albo ma opory, by przeznaczać duże kwoty na hobby, które może okazać się jedynie chwilową fascynacją.
Doskonałym rozwiązaniem jest oferowanie wynajmu sprzętu muzycznego w szkole, w ramach kursu. Najprościej jest nawiązać współpracę z wypożyczalnią instrumentów – w ten sposób zyskuje się dostęp do dużej bazy produktów oraz jest się zwolnionym z odpowiedzialności związanej ze wszystkimi formalnościami. Jedną z najlepszych firm na rynku jest VIBE, prowadząca wynajem sprzętu muzycznego online. Pełną ofertę można sprawdzić na stronie: https://vibe.pl/.
W ramach takiej współpracy można uatrakcyjnić ofertę szkoły muzycznej – uczniowie od razu zyskują dostęp do potrzebnych, polecanych instrumentów. Przy okazji zyskuje się możliwość promocji na stronie wypożyczalni. Ciekawym rozwiązaniem jest także sprzedaż usług nauki gry online w ramach pakietów wynajmu instrumentu. W ten sposób da się zyskać szereg nowych klientów.
Szkoła muzyczna z wynajmem instrumentów – dlaczego warto?
Szkoła muzyczna rekomendująca wynajem konkretnych instrumentów niezwykle skutecznie przyciąga potencjalnych uczniów. Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z wypożyczalnią? Profesjonalna wypożyczalnia instrumentów online:
– promuje ofertę współpracujących z nią szkół muzycznych na swoich stronach
– udostępnia lekcje nauki gry online oferowane przez szkołę, w ramach pakietów wynajmu sprzętu
– wynajmuje na rzecz szkoły sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć stacjonarnych
– przygotowuje dedykowaną dla danej szkoły ofertę wynajmu konkretnych instrumentów rekomendowanych przez szkołę swoim uczniom
Dostęp do instrumentów jest wygodną opcją, która może być kryterium decydującym o zapisie na zajęciach. Sama kooperacja z wypożyczalnią dodatkowo pomaga wypromować szkołę, by trafiła do większej grupy odbiorców. Rozwiązanie to daje więc wyłącznie korzyści.