Na pewno każdy z nas kiedyś chciał sprawdzić kto do niego dzwonił. No, bo przecież nie każdy numer mamy zapisany i czasem kontaktują się z nami nieznane numery. A, że lepiej nie odbierać połączeń od nieznajomych, to tym bardziej się zastanawiamy kto dzwonił. Cale szczęście nie musimy się już tylko zastanawiać. Wszystko dlatego, że możemy sprawdzić w Internecie prawie każdy numer telefonu. Ale jak to zrobić?

Jak sprawdzić kto dzwonił?

Istnieje kilka sposobów, aby sprawdzić kto dzwonił. Jednak nie każdy sposób jest dobry. A to dlatego, że niektóre zajmują dużo czasu, a inne nie są wiarygodne. Jednym z najlepszych sposobów na to żeby dowiedzieć się kto dzwonił jest skorzystanie z serwisów internetowych, które są do tego przeznaczone. A wybór serwisów tego typu jest ogromny, więc każdy znajdzie idealny dla siebie.

Jak korzystać z takich serwisów?

Korzystanie z takich serwisów jest bardzo proste. A jedyne co jest do tego potrzebne, to numer telefonu, wybrany serwis oraz dostęp do Internetu. Oczywiście pierwszym krokiem jest wyszukanie odpowiedniej strony przy użyciu dowolnej przeglądarki internetowej. Kolejne kroki mogą się troszeczkę różnić w zależności od wybranej strony. My przedstawimy jak wykonać kolejne działania na podstawie strony infonumer.pl. Gdy już wejdziemy na wybraną stronę, to musimy wpisać numer telefonu w odpowiednim miejscu. W przypadku wyżej wymienionej strony jest to szare pole z napisem „numer telefonu”. Po uzupełnieniu tego pola wystarczy kliknąć zielony przycisk z napisem „szukaj”. Gwarantujemy, że twórcy stron tego typu tak je tworzą, aby każdy widział co i gdzie ma wpisać. Po poprawnym wykonaniu tych kroków otrzymamy dostęp do wszystkich informacji o danym numerze.

Jakie są ich zalety?

Serwisy do sprawdzania numerów to bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów na to, aby dowiedzieć się co to za numer telefonu dzwonił. Wszystko dlatego, że jest to prosty, skuteczny i bezpłatny sposób na sprawdzenie dowolnego numeru. Co więcej, ten sposób zajmuje jedynie kilkanaście sekund, więc dokładnie po tym czasie otrzymamy dostęp do informacji.

Jakie informacje można tam znaleźć?

Każda strona jest inna, więc zawiera też inne informacje. Nie powinna się różnić ich treść, ale zwykle różni się ich ilość. A to dlatego, że niektóre serwisy stawiają na to, aby przekazać najważniejsze informacje, a inne na to, aby przekazać ich jak najwięcej. Jednak celem każdego serwisu jest to, abyśmy mogli dowiedzieć się kto dzwonił. Taką informację zazwyczaj znajdziemy w komentarzach użytkowników, którzy dzielą się z innymi swoimi doświadczeniami z danym numerem. Zwykle na takich stronach znajdziemy też podział, według którego jest klasyfikowany każdy numer. Oznacza to, że numer jest oznaczany jako negatywny, pozytywny lub neutralny. Często możemy się dowiedzieć także ile wyszukań miał dany numer, co oznacza to, jak często ktoś go sprawdzał.

Dlaczego warto sprawdzać nieznane numery?

Raczej każdy wie, że w dzisiejszych czasach panuje wiele oszustów, którzy starają się na różne sposoby wyłudzić dane. Dlatego jeśli widzimy, że dzwoni jakiś nieznany numer lub otrzymaliśmy od takiego numeru jakąś wiadomość, to koniecznie sprawdźmy ten numer, zanim podejmiemy jakieś kroki. Nigdy nie odpisujmy i nie oddzwaniajmy na takie numery bez wcześniejszej kontroli. Pozwoli nam to ochronić się przed niechcianymi konsekwencjami. Oprócz tego możemy w ten sposób uniknąć połączeń od telemarketerów.