Fotele biurowe nie będą wiecznie wyglądały doskonale. Nie zawsze jednak oznacza to, że po wyłamaniu się jakiegoś elementu albo obdarcia tapicerki trzeba koniecznie wymieniać je w całości. Odnowienie krzesła biurowego może być całkiem proste! Warto jednak zaopatrzyć się w odpowiednie części do fotela.

Części do fotela – jakie elementy najczęściej się psują?

Najczęściej w pierwszej kolejności zniszczeniu ulega tapicerka krzesła. Zazwyczaj wykonana z materiału skóropodobnego lub prawdziwej skóry, jest najbardziej podatna na mechaniczne urazy. To na niej przecież się siada, to ją może zadrapać lub zniszczyć kot czy pies. Nic dziwnego, że to ona najpierw zaczyna wyglądać na sfatygowaną i starą.

Czasem zepsuciu ulegają części do fotela. Często plastikowe, mogą się po prostu złamać. Wtedy często najłatwiejszą opcją jest zakupienie zamiennika i zamontowanie go zamiast zepsutego elementu. Może to być np. mechanizm do fotela, który pozwala regulować jego wysokość. Często zniszczeniu ulegają też kółka, które z czasem po prostu się zużywają.

Odnowienie krzesła biurowego: naprawa tapicerki

Tapicerkę można naprawić w domu samodzielnie, jednak będzie wymagało to pewnej dozy umiejętności manualnych oraz krawieckich. Dlatego bez problemu można wynająć firmę, która specjalizuje się w takich działaniach. Jednak odnowienie krzesła biurowego z takim problemem własnoręcznie jest jak najbardziej możliwe.

Należy zacząć od rozmontowania niepotrzebnych elementów, np. podłokietników. Ich obecność będzie tylko utrudniać zadanie, a na dodatek sam proces odnawiania może je po prostu zniszczyć. A nie ma sensu dokupywać potem kolejnych części do fotela. Należy również odseparować siedzisko od podstawy.

Następnie wszystko zależy od tego, jak mocno zniszczona jest tapicerka. Jeśli jest tylko po prostu zużyta, można naszyć nowy materiał na stary, aby zamaskować zniszczenia. Dziury i wypadające wypełnienie może jednak oznaczać, że należy zostawić tylko sam szkielet i obszyć go zupełnie na nowo. Będzie to bardziej czasochłonne, ale dzięki temu fotel będzie jak nowy! Na dodatek właśnie dzięki temu można bardzo skutecznie sprawić, by przybrał wymarzony wygląd. Nowy materiał może być zupełnie dowolny.

Pamiętaj o odpowiednim wypełnieniu

Pod skórą fotela zwykle znajduje się specjalne, gąbczaste wypełnienie. To dzięki niemu siedzisko jest wygodne i sprawia, że po prostu chce się na nim przebywać. Dlatego jeśli jest mocno sfatygowane, to przy okazji renowacji tapicerki warto pomyśleć nad jego wymianą. Oczywiście przy skorzystaniu z usług profesjonalisty można bez problemu poprosić go, by zajął się i tym problemem.

Pamiętaj o tym, że po skorzystaniu z firmy zajmującej się renowacją foteli, prawdopodobnie przysługuje Ci gwarancja na trwałość wykonywanych przez nich usług. Dlatego kontaktując się z taką firmą, dowiedz się, jakie dokładnie są ich warunki. Dzięki temu uzyskasz pewność, że w razie czego nie zostaniesz na lodzie.

Uszkodzony siłownik fotela

Często spotykaną usterką w fotelach biurowych jest uszkodzony siłownik (określany również jako podnośnik). Jego awaria uniemożliwia płynną zmianę wysokości siedziska. To niewątpliwie rzecz, która mocno utrudnia codzienną pracę. Na szczęście uszkodzony siłownik fotela obrotowego łatwo wymienić – zobacz siłowniki do foteli biurowych.

Złamana blacha siedziska

Element znajdujący się pod siedziskiem fotela biurowego, to blacha siedziska, która po dłuższym lub przy nieostrożnym użytkowaniu również może ulec uszkodzeniu. Objawia się to nierównym ułożeniem siedziska, a najczęściej całkowitą awarią fotela, na który najzwyczajniej w świecie nie można usiąść. W internecie z łatwością można znaleźć zarówno blachy siedziska, jak i całe mechanizmy fotela obrotowego.

Odnowienie krzesła biurowego to nie czynność, którą wykonuje się bardzo często, jednak jeśli chcesz być ekologiczny i nie wyrzucać zużytych przedmiotów bez dania im drugiej szansy, warto się nad tym zastanowić. Szczególnie że wymienne części do fotela są łatwo dostępne.

Twój fotel nie nadaje się do naprawy? Zobacz nowe fotele biurowe na superkrzesla.pl.