Przed pierwszym spotkaniem z rodzicami dziewczyny warto się odpowiednio przygotować. Jeśli są oni tradycjonalistami, powinno kupić się im jakiś gustowny upominek, np. voucher na spektakl teatralny. Natomiast mniej konserwatywnym rodzicom można podarować kupon podarunkowy na degustację wina.

Przed pierwszym spotkaniem z rodzicami dziewczyny warto wypytać partnerkę o gust i upodobania rodziców. Najlepiej jednak postawić na swobodne zachowanie, ponieważ sztuczne żarty i uśmiechy nie zrobią najlepszego wrażenia. Warto pomyśleć również o ubiorze adekwatnym do sytuacji. Elegancka koszula – na oficjalny obiad, spodenki i koszulka polo – na grilla, będą odpowiednim wyborem.

Prezent dla seniorów

W dobrym tonie jest podarowanie prezentu rodzicom dziewczyny na pierwszym oficjalnym spotkaniu z nimi. Jeśli nie ma się pomysłu na upominek, warto skorzystać ze strony typu superprezenty.pl, na której można znaleźć gotowe propozycje na prezent dla przyszłych teściów. Gdy są oni tradycjonalistami, warto postawić na kwiaty dla mamy dziewczyny (najlepiej róże) oraz luksusowy alkohol dla jej ojca. Dobrym rozwiązaniem jest podarowanie im vouchera na przedstawienie teatralne. Można pomyśleć również o romantycznej kolacji dla rodziców partnerki. Z kolei mniej konserwatywnym rodzicom można podarować kupon podarunkowy na degustację wina.

Jak ubrać się na pierwsze spotkanie z rodzicami dziewczyny?

Podczas oficjalnego obiadu z rodzicami dziewczyny najlepiej włożyć elegancką koszulę i schludne spodnie (bez dziur i wyraźnych przetarć). Natomiast, jeśli spotkanie przebiega w formie luźnej pogawędki przy grillu, lepiej postawić na krótkie spodenki i koszulkę polo. W takiej sprawie najlepiej skonsultować się ze swoją partnerką. Jeśli jej rodzice są konserwatywni, najlepiej podczas pierwszego spotkania zakryć ubiorem tatuaże i zrezygnować z kolczyków.

Zachowanie przy stole

Znajomość zasad savoir vivre jest dla rodziców dziewczyny informacją, że jej wybranek jest osobą dobrze wychowaną. Za zachowanie w złym tonie uważane jest, m.in.: mówienie z pełnymi ustami, korzystanie z telefonu komórkowego przy stole oraz rozpoczęcie jedzenia wówczas, gdy nie wszyscy mają jeszcze podane danie. Podczas obiadu z rodzicami dziewczyny należy przynajmniej spróbować każdej z oferowanych przez panią domu potraw, ponieważ odmowa może ją urazić.