Jako rodzic często poszukujesz coraz to innych książek do wspólnego czytania i odkrywania świata razem z dzieckiem. W gąszczu wielu propozycji łatwo się zgubić, aby wybrać coś wartościowego. Idealną propozycją będą pozycje dobrze nam znane z lat dzieciństwa, takie jak powieści Astrid Lindgren i jej ciekawa książka “Przygody Emila ze Smalandii”.

Nie tylko “Pippi Pończoszanka”

Astrid Lindgren i jej powieści to prawdziwa klasyka. Znamy doskonale jej książki ze szkolnych ławek i wszyscy pozytywnie je wspominamy – zwłaszcza te o przygodach Pippi. Nieco mniej znanym, ale równie wspaniałym dziełem Lindgren jest “Emil ze Smalandii” – seria złożona z dwunastu książek opowiadających o perypetiach głównego bohatera.

W języku polskim pojawiły się trzy części, które dostępne są zarówno jako osobne egzemplarze, jak i w formie zbiorowego wydania pod tytułem “Przygody Emila ze Smalandii”. Każda z nich zawiera zabawne historie, w których głównym bohaterem jest tytułowy Emil, straszny rozrabiaka o niepozornym wyglądzie aniołka. To mały pięcioletni chłopiec mieszkający we wsi Lonnenberga, o okrągłej buzi, niebieskich oczach i kręconych blond lokach. Jego wygląd może zmylić, ponieważ to straszny urwis!

“Przygody Emila ze Smalandii”

Znany jest w swojej okolicy jako niegrzeczny chłopiec lubiący dokazywać, jednak tak naprawdę ma on głowę pełną szalonych pomysłów oraz mnóstwo energii, aby je zrealizować! Życie z nim z pewnością jest ciekawe, ponieważ nie można się nudzić w jego towarzystwie. Chłopiec przeżywa wiele interesujących przygód, wprost idealnych do opowiedzenia, aby zainteresować każdego małego czytelnika.

Emil to chłopiec mieszkający w zagrodzie wraz z rodzicami, młodszą siostrą oraz służącą i parobkiem. To nie wszystko, bowiem towarzyszy im we wspólnym życiu również wiele różnych ciekawych zwierząt, takich jak konie, świnie, kury, owce, kot i pies. To z pewnością bardzo zróżnicowane towarzystwo, które dodatkowo ubarwia wesołe perypetie. Poznajcie razem z dzieckiem „Przygody Emila ze Smalandii” – Z pewnością nie pożałujecie czasu spędzonego na wspólnym odkrywaniu wszystkich jego perypetii.

Przygody Emila idealne dla całej rodziny!

Dzieci uwielbiają poznawać świat w różny sposób, niekoniecznie zgodnie z aprobatą dorosłych. Taka właśnie jest książka “Przygody Emila ze Smalandii”. Warto zgłębić ją wspólnie z naszym dzieckiem i poznać wszystkie jego ciekawe przygody! Książkę czyta się szybko i przyjemnie, dodatkowo jest ona okraszona pięknymi ilustracjami Björna Berga, które pomagają we wspólnym podążaniu za historią.