Zabawki stanowią oczywisty wybór na prezent świąteczny dla dziecka. Wielu rodziców i bliskich zastanawia się jednak, jak sprawić niespodziankę najmłodszym bez wydawania pieniędzy na kolejną zabawkę. Podpowiadamy, co można kupić dziecku pod choinkę poza wymarzoną lalką lub zdalnie sterowanym samochodem.

Prezent świąteczny dla dziecka – co, jeśli nie zabawka?

Świetną alternatywą dla tradycyjnych zabawek będą zestawy edukacyjne. W sprzedaży znajduje się wiele kompletów interaktywnych, które dobrać można w zależności od zainteresowań i wieku dziecka. Pod choinką może się znaleźć tablica manipulacyjna, tablica do malowania światłem, czy bezpieczny warsztat elektryczny. Dzieci ucieszą się także z zestawu z podstawami robotyki, a najmłodsi będą mieli wiele frajdy podczas nauki konstruowania. Warto podstawić na edukacyjne komplety przy planowaniu prezentów bożonarodzeniowych!

Pod choinką, zamiast zabawek, mogą znaleźć się także praktyczne prezenty. W przypadku najmniejszych dzieci mogą być to miękkie maty piankowe do zabawy na podłodze. Wiele frajdy sprawi także domowa huśtawka zawieszana na futrynie drzwi lub ustawiana na stabilnym stelażu. Starszym dzieciom można kupić rowerek biegowy, z którego będą korzystać już wiosną. Poza tym pod choinką może się znaleźć namiot, elektryczna deskorolka, a w przypadku posiadania dużych zasobów gotówki – także hulajnoga elektryczna.

Niespodzianka pod choinkę dla malucha

Ciekawych prezentów na święta dla dziecka możesz szukać również w e-księgarniach, gdzie kupisz podarunki dla pociech w różnym wieku. Wśród propozycji dla kilkulatków znajdują się interesujące bajki i opowiadania z obrazkami. Dzieci uczące się w szkole podstawowej ucieszą się natomiast z książek opowiadających o ich ulubionych bohaterach z kreskówek – przygody postaci z bajek w wersji papierowej są do kupienia w księgarniach. Dobrym prezentem dla nastolatków będą z kolei powieści młodzieżowe lub dzienniki z zadaniami do wykonania. Można postawić również na poradniki wpisujące się w hobby dziecka, takie jak kursy rysunku czy programowania.

Prezentem świątecznym mogą być także ubrania. Rodzice niemowląt ucieszą się z nowych zestawów śpioszków, wygodnych body lub piżam. Kilkulatkom można podarować koszulki i bluzy z wymarzonymi wzorami. Mogą być to nadruki z bohaterami bajek lub logo ulubionego zespołu. W przypadku nastolatków lepiej postawić na voucher na zakupy. Starsze dzieci same będą mogły zdecydować, na jakie ubrania przeznaczyć otrzymaną gotówkę.

Zabawki nie muszą być jedynym prezentem pod choinkę dla dzieci. W zależności od wieku i zainteresowań pociechy można postawić na inne podarunki świąteczne. Na Boże Narodzenie można przygotować zestawy edukacyjne, książki, ubrania i wiele więcej.