Przedwczesny wytrysk to wstydliwy problem, z którym zmaga się spory odsetek mężczyzn. W większości przypadków jest on całkowicie uleczalny, ale należy pamiętać o jego nie bagatelizowaniu. Wyjaśniamy, czym jest przedwczesny wytrysk i jak sobie z nim radzić.

Przedwczesny wytrysk – definicja

Mężczyźni zmagający się przedwczesnym wytryskiem często zadają sobie pytanie jak przedłużyć stosunek. Zanim na nie odpowiemy, musimy wyjaśnić czym właściwie jest omawiana dolegliwość. Przedwczesnym wytryskiem nazywamy dysfunkcję seksualną polegającą na zbyt szybkiej ejakulacji. Do jego wystąpienia potrzebne są minimalne ilości stymulujących bodźców. Tego typu dolegliwość objawia się w postaci:

  • wytrysku podczas gry wstępnej lub jej rozpoczęciem,
  • ejakulacji w trakcie rozpoczęcia stosunku,
  • wytrysku po wykonaniu kilku ruchów frykcyjnych.

Tego typu objawy nie zapewniają satysfakcji żadnej ze stron. Bywają przyczyną frustracji i niepotrzebnych sprzeczek między partnerami. Przedwczesny wytrysk [https://sekspedia.pl/przedwczesny-wytrysk] nie może być piętnowany, za to powinno się robić wszystko aby mu zapobiegać.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Mężczyźni zastanawiający się jak opóźniać wytrysk [https://sekspedia.pl/jak-opozniac-wytrysk], muszą najpierw znaleźć przyczynę występowania opisywanego problemu. Ta dolegliwość może mieć wiele źródeł. Nierzadko są to problemy o podłożu somatycznym, takie jak: cukrzyca lub nadczynność tarczycy. Przedwczesny wytrysk może być spowodowany nieprawidłowym funkcjonowaniem układu moczowego oraz zapaleniem prostaty. Są to problemy, które powinno się leczyć i udać się z nimi do lekarza. Nierzadko przyczyną przedwczesnej ejakulacji jest po prostu stres. Dzieje się tak kiedy mężczyzna próbuje się wykazać przed nowo poznaną kobietą lub stosunek odbywa się w bardzo niekomfortowych warunkach. Problemy z przedwczesnym wytryskiem mogą wynikać z dolegliwości na tle psychicznym. Można tu wymienić takie choroby jak nerwica i depresja, które powinny być leczone pod okiem specjalisty. Inne przyczyny to nieregularność stosunków, brak pewności siebie, strach przed partnerką i w wielu przypadkach traumatyczne doświadczenie seksualne z przeszłości.

Przedwczesny wytrysk – ćwiczenia

Na całe szczęście istnieje wiele sposobów będących odpowiedziami na pytanie jak przedłużyć stosunek seksualny. Jednym z nich jest celowe odwlekanie wytrysku poprzez przerywanie gry wstępnej oraz penetracji. Inny polega na wyciąganiu członka z pochwy w momencie gdy mężczyzna odczuwa potrzebę ejakulacji. W takiej chwili należy unieść biodra i pozostać w bezruchu przez co najmniej kilkanaście sekund. Konieczne jest też oddychanie za pomocą przepony. Pozytywne efekty przynosi też uciskanie podczas stosunku miejsca pomiędzy kroczem a odbytem. Wolniejsze i łagodniejsze ruchy podczas penetracji to kolejny sprawdzony sposób na przedwczesny wytrysk. Ćwiczenia [https://sekspedia.pl/przedwczesny-wytrysk-cwiczenia] polegające na masażu nerwy kulszowej stanowią inne rozwiązanie opisywanego problemu. Należy pamiętać, że powinien on być wykonywany nie dłużej jak przez 5 minut. W większości przypadków są to skuteczne odpowiedzi na pytani brzmiące jak opóźniać wytrysk. Zastosowanie się do ich treści sprawi, że stosunek będzie sprawiał samą przyjemność i nie dostarczał stresujących i nieprzyjemnych wrażeń.

Jak leczyć przedwczesny wytrysk?

Niestety w części przypadków wymienione porady na to jak przedłużyć stosunek [https://sekspedia.pl/jak-przedluzyc-stosunek] okażą się nieskuteczne. Dzieje się tak gdy opisywany problem ma podłoże chorobowe. W takiej sytuacji niezbędna będzie konsultacja z lekarzem, ponieważ problem nie zniknie sam z siebie. W przypadku problemów natury psychicznej warto udać się do doświadczonego psychologa. Współpraca z tego rodzaju specjalistom może przynieść owoce już po kilku sesjach. Kluczowym czynnikiem wpływającym na jej skuteczność jest przełamanie bariery niepotrzebnego wstydu. Leczenie tego typu problemów może się odbywać przy współudziale odpowiednich środków farmakologicznych. Innym rozwiązaniem jest udanie się do seksuologa, który posiada doświadczenie w pozbywaniu się tego rodzaju krępujących dolegliwości. Warto zdecydować się na terapię dla par, która pozwala na wyjaśnienie sobie wszelkich wątpliwości i przyczynia się do poprawy jakości życia seksualnego zainteresowanych.

Sprawdź również: https://sekspedia.pl/