Jednym z etapów życia wielu ludzi jest małżeństwo, zazwyczaj później przychodzi czas na dziecko. W tym momencie zmienia się zupełnie dotychczasowe postrzeganie świata, zaczyna się zwracać uwagę na inne rzeczy. Co zrobić, żeby zapewnić dziecku jak najlepszy rozwój? Wbrew pozorom, zabawki nie rozpieszczają, a pozytywnie wpływają na wiele procesów rozwojowych dziecka. Przede wszystkim – zabawki pobudzają motorykę Waszej pociechy i rozwijają wyobraźnię. Czy nie jest czasem tak, że sięga się z nostalgią do czasów dziecięcych i żałuje gdzieś z tyłu głowy, że tamta wyobraźnia nadawała całemu światu magii, a teraz już tak nie jest?
Zabawki również poprawiają koordynację ręka-oko, wpływają dobrze na aktywność intelektualną. Wyrabiają samodzielność i pozytywnie wpływają na rozwój emocjonalny.

Warto wspomnieć o komputerach, jako konkurencji zabawek. Wielu rodziców cieszy się podając swojemu dziecku laptopa lub smartfona, ponieważ pociecha nie jest rozproszona, można bardziej skupić się na swoich sprawach, niż na opiece nad dzieckiem. Pozornie pozytywne działanie może mieć jednak zły wpływ na rozwój dziecka. Kiedy urządzenia elektroniczne są dostępne od najwcześniejszych chwil życia, może się okazać, że pociecha jest silnie uzależniona. Bywa później niespokojna bez ekranu przed swoimi oczyma. Komputer może wpłynąć na opóźniony rozwój i otyłość, ponieważ siedzenie przed nim nie wymaga żadnej aktywności fizycznej, która jest bardzo ważna w zdrowym rozwoju dziecka. Dziecko bez nadzoru rodzica może trafić w internecie na straszne rzeczy, z czego prawdopodobnie zdają sobie Państwo sprawę. Światło ekranu wpływa na bezsenność dziecka, ale nie tylko dziecka, bo wiele dorosłych osób również ma te problemy właśnie z tego powodu. Dlatego warto dawać swojemu dziecku zabawki, a elektroniczne urządzenia dopiero w odpowiednim wieku.

Szukając odpowiedniego prezentu dla swojej pociechy, na pewno myślicie o zabawkach. Każde dziecko kocha dostawać upominki! Czy to urodziny albo święta – Wasz malec z pewnością nie może się doczekać momentu, kiedy zedrze ozdobny papier i zobaczy, co jest w środku. Nowe doświadczenia niezwykle rozwijają, zwłaszcza tak młode osoby.

Wielki sklep, szukacie czegoś dla swojego dziecka, ale ono cały czas wierci się, narzeka, czasami płacze. Doskonale wiecie, jak trudno jest zrobić zakupy w takich warunkach, nawet jeśli robicie je dla swojej pociechy. Całe szczęście, technologia nam sprzyja, ponieważ bez większych problemów można bezstresowo zrobić zakupy bez wychodzenia z domu – przez internet! Sklep zabawkowy SoleiBabe jest ciekawym wyborem, ponieważ na swoim blogu zasugeruje Ci, co sprezentować swojej pociesze, przez co nie stracicie dużo czasu zastanawiając się, co kupić. Nie dość, że Wasze dziecko nie będzie sprawiało przy tym problemów, to będziecie mieli dostęp do ogromnej ilości produktów.

Dostosowanie zabawki do wieku dziecka jest niezwykle ważne. Małe dzieci mogą połknąć jakiś plastikowy element i zadławić się, albo w jeszcze inny sposób zrobić sobie krzywdę. Ponadto, starsze dzieci dostają takie zabawki, które będą je rozwijać – jeśli tylko wiek pociechy odpowiada temu, co sugeruje producent zabawek.

Żeby zacieśniać więź psychiczną z dzieckiem, trzeba spędzać z nim dużo, bardzo dużo czasu. A jaka jest najlepsza wspólna czynność dla pociechy? Zabawa! Dzięki temu dziecko dużo się uczy i śmieje, co wpływa dobrze na jego psychikę w późniejszych latach życia! Kupując dziecku zabawki, interaktywnie z nimi współgramy, co jest zdecydowanie lepsze od posadzenia malca na swoich kolanach, żeby oglądać coś na komputerze. Dziecko rozwija się dotykając owych zabawek, dlatego to na nich warto się skupić, przynajmniej przez pierwsze kilka lat życia!

Mając do dyspozycji zabawkę dostosowaną do wieku dziecka – możemy bardziej skupić się na swoich sprawach, nie ma ryzyka, że dziecko zrobi sobie większą krzywdę. Oczywiście powinniśmy cały czas je obserwować, natomiast wszyscy wiemy, że są sytuacje, kiedy od dziecka trzeba na moment odejść. Warto przy tym zachować jak największe bezpieczeństwo. Ponadto, dzieci przywiązują się do zabawek, mają z nimi emocjonalne połączenie. Każdy z nas pewnie pamięta jakąś ulubioną zabawkę z czasów dzieciństwa!