Tradycyjne nauka języka obcego jakim jest angielski w wielu przypadkach nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Na szczęście mamy obecnie dostęp do znacznie skuteczniejszych metod nauki, a jedną z nich jest nauka metodą Callana. Metoda bezpośrednia jaką jest Callan była udoskonalana przez ponad 50 lat. Dzięki niej podniesienie zdolności językowych staje się jak najbardziej możliwe do osiągnięcia bez konieczności nudnego wkuwania słówek i ślęczenia nad zawiłą gramatyką.

Nauka metodą Callana, czyli sprawdzony sposób na sukces

Podstawową zasadą skutecznego przyswojenia wiedzy z niemal każdej dziedziny jest skupienie. Jeśli uczeń będzie rozproszony, to z całą pewnością nie będzie mógł liczyć na satysfakcjonujące wyniki w nauce. Metoda Callana nie pozwala na brak koncentracji, ponieważ studenci są zwykle cały czas bombardowani najróżniejszymi pytaniami i nie są w stanie nawet przewidzieć, kiedy padnie w ich stronę konkretne zapytanie lektora. To pozwala w pełni wykorzystać potencjał ucznia oraz dać mu możliwość wyniesienia z lekcji jak największej ilości pożytecznej wiedzy. Praktycznie nie ma tutaj miejsca na patrzenie się w ścianę i wybieganie myślami na temat tego, co będzie dzisiaj na obiad. Studenci są bowiem cały czas wręcz zmuszani do odpowiadania na pytania, co pomaga ćwiczyć język i zapamiętywać słowa automatycznie.

Skuteczność metody Callana wynika m.in. z regularnego zadawania tych samych pytań, aż do momentu zrozumienia ich przez studenta. Zwykle po pięciu powtórkach student potrafi już z dobrą prędkością odpowiedzieć na powtarzające się codziennie pytania. Powtórki te wzmacniają pamięć, a szybkość zadawanych pytań nie pozwala z kolei na wdarcie się nudy w czasie prowadzenia zajęć. Dzięki tej metodzie możemy liczyć na płynność mówienia i rozumienia oraz na długotrwałe zapamiętanie nowo poznanych słów. Nie trzeba wcale odznaczać się niezwykłą pamięcią, ponieważ sama metoda pozwala aby każdy student uzyskał satysfakcjonujące efekty.

Ponad 50 lat doskonalenia kursu pozwoliło wypracować skuteczne metody nauki języka angielskiego

Już od pierwszych zajęć lektor mówi do studentów w znacznie szybszym tempie, niż ma to miejsce w przypadku zwykłej konwersacji. Dzięki temu studenci muszą się maksymalnie skupić i nie mają czasu na tłumaczenie sobie wszystkiego w głowie na język ojczysty. To z kolei sprawia, że zaczynają po prostu mechanicznie myśleć w języku angielskim, co przyspiesza cały proces nauki. To właśnie prędkość mówienia ma zasadnicze znaczenie, więc w metodzie Callana jest ona kwestią kluczową. Aby rozumieć dobrze to, co słyszymy, trzeba samemu umieć mówić w języku angielskim z odpowiednio szybko.

Zajęcia metodą Callana zwykle prowadzone są w małych grupach. Wynika to z faktu iż rozmowa w dużym gronie osób jest zwykle trudna do przeprowadzenia. Duże kursy powodują, że osoby najbardziej aktywne zwykle zaczynają dominować podczas prowadzania zajęć ograniczając możliwość wypowiedzi innym osobom.

Po przebyciu kursu metodą Callana student nie powinien mieć żadnych problemów w rozmowie czy dyskusji na jakikolwiek temat w języku angielskim. Rozmowa z obcokrajowcem, słuchanie angielskiego radia czy oglądanie programów po angielsku nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Kursy metodą Callana w Opolu przeprowadzane są tutaj http://callan.opole.pl/kontakt1.html