Z roku na rok rośnie liczba zwolenników nowoczesnych metod nauczania, wykorzystujących e-platformy edukacyjne do poszerzania wiedzy. Tendencja wzrostowa nie powinna dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę szereg korzyści wynikających z tego sposobu nauczania. Poniżej krótkie omówienie najistotniejszych z nich.

Jakie zalety płyną ze stosowania e-platform edukacyjnych? Oto kluczowe aspekty:

 • prostota użytkowania – przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs sprawia, że korzystanie z serwisu jest intuicyjne i przyjemne;
 • nieograniczony dostęp – zasoby serwisu mogą być wykorzystywane z dowolnego miejsca na świecie; użytkownik ma również pełną swobodę czasu – może poszerzać wiedzę w weekendy i święta, także w niestandardowych godzinach (w przeciwieństwie do tradycyjnych bibliotek, gdzie ramy czasowe korzystania ze źródeł są wyraźnie ograniczone);
 • w pełni zindywidualizowany charakter nauczania – przyswajanie wiedzy odbywa się w tempie odpowiednim dla użytkownika; uczestnicy kursu sami decydują o dniu i godzinie zarówno rozpoczęcia, jak i zakończenia szkolenia; uczestnik postanawia, kiedy zrobi sobie przerwę;
 • dowolna liczba powtórzeń – w razie problemów z opanowaniem materiału lub niskim poziomem koncentracji w trakcie lekcji, do wybranego rozdziału kursu zawsze można powrócić;
 • komfort nauki – proces nauczania przebiega w przyjaznych warunkach, przed ekranem domowego komputera, z kubkiem kawy lub herbaty w ręku;
 • oszczędność czasu i pieniędzy – brak konieczności dotarcia na miejsce szkolenia eliminuje stanie w korkach i wydatki związane z dojazdem.

 

E-platforma edukacyjna – kuźnia młodzieńczego charakteru

Nauka z wykorzystaniem łącza internetowego skłania użytkownika do kształtowania pozytywnych cech charakteru, m.in. samodyscypliny, odpowiedzialności i samodzielności w podejmowaniu decyzji. Użytkownik sam siebie motywuje do poszerzania wiedzy w danym temacie. Dzięki łatwej dostępności kursu, uczestnik może rozpocząć przyswajanie kolejnej porcji wiedzy w takim momencie, w którym czuje przypływ motywacji do nauki. Nie musi ograniczać go ani pora dnia i nocy, ani też dzień tygodnia – uczy się dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebuje.

 

Jakie udogodnienia dają e-platformy edukacyjne maturzystom?

 • bogata baza materiałów – kompletna wiedza maturalna zebrana w jednym miejscu;
 • świetne efekty i bardzo wysoka skuteczność – aż 99% kursantów dzięki przyswajaniu wiedzy za pośrednictwem e-platformy dostało się na upragnione studia;
 • praca oparta o zindywidualizowany plan działania – dopasowana do potrzeb i możliwości ucznia;
 • pomoc nauczyciela-egzaminatora – profesjonalista czuwa nad maturzystą; w razie potrzeby wyjaśnia mu kłopotliwe kwestie i sprawdza efekty nauczania;
 • interaktywna platforma – umożliwia naukę przy użyciu nowoczesnych i w pełni intuicyjnych narzędzi;
 • metoda indywidualnego eliminowania zaległości – oparta na trzech krokach:
 1. sprawdzeniu wiedzy ucznia i dostosowaniu programu do jego potrzeb,
 2. pracy na zajęciach i w serwisie pod okiem nauczyciela,
 3. sprawdzaniu postępów ucznia i uzupełnianiu wiedzy.

Podsumowując, środowisko nauczania online potrafi dostarczać doskonałych warunków do przyswajania wiedzy w sposób efektywny i interesujący dla użytkownika. Pełen pasji i zaangażowania maturzysta bez problemu wyrazi szczery zapał i chęć zgłębiania danej tematyki.

Na jakie jeszcze udogodnienia może liczyć maturzysta?

Niewątpliwym atutem e-platformy edukacyjnej Profimatura.pl jest możliwość rozszerzenia przygotowań o kursy prowadzone przez kadrę dydaktyczną, składającą się z nauczycieli i egzaminatorów maturalnych. Eksperci przechodzą szkolenie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dzięki czemu przygotowują młodzież ściśle pod kątem wymagań CKE.

Specjalne materiały z zakresu matematyki, przygotowane przez autorów Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych zgodnie z wymaganiami maturalnymi i podstawą programową sprawiają, że podczas egzaminu właściwego abiturient nie będzie niczym zaskoczony. Zamiast stresu zdający będzie odczuwał pewność siebie i wewnętrzny spokój. Pomogą w tym napisane wcześniej 3 próbne matury, przeprowadzone przez specjalistów Profimatura.pl. Od teraz matura z matematyki nie będzie już spędzać snu z powiek!

 

Zadowolenie maturzystów najbardziej wiarygodną rekomendacją e-platformy

Wielu maturzystów, dziś szczęśliwych studentów, dzieli się swoimi spostrzeżeniami odnośnie korzystania z serwisu Profimatura.pl. Oto one:

„Świetny kurs! Najlepsze, że każdy dostał to, czego potrzebował. Ja akurat chciałem ambitnie, bo idę na informatykę, i rzeczywiście nauczyłem się więcej niż przez trzy lata w szkole. Podoba mi się też platforma – wszystko w jednym miejscu ;)”

Marcin z Krakowa

„We wrześniu córka była przerażona myślą o maturze. Na kursie nabrała wiary w siebie, bo widziała, jakie robi postępy. Na egzamin szła spokojna. Zdała na 93% i mamy teraz w domu studentkę ochrony środowiska. Wszystkim rodzicom życzę widoku tak szczęśliwego dziecka!”

Krystyna z Lublina

 

„Zrozumiałam rachunek prawdopodobieństwa, a myślałam, że tego się po prostu nie da pojąć! Nauczycielka – z ogromną wiedzą – wytłumaczyła wszystko. Polecam wszystkim, a szczególnie humanistom, którzy myślą, że na matmie nie mają szans.”

Anna z Poznania

 

Profimatura.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom maturzystów, dostarczając im narzędzi pomocniczych, takich jak:

 • ponad 3000 zadań z odpowiedziami i przykładowymi rozwiązaniami;
 • testy diagnostyczne;
 • raporty z systematyczną kontrolą postępów;
 • omówienie wszystkich zagadnień maturalnych w jednym miejscu.

Pełen zakres możliwości e-platformy edukacyjnej przeznaczonej dla maturzystów można poznać, wchodząc na stronę internetową https://profimatura.pl/.