Wybór właściwego poziomu zaawansowania przy kursie języka angielskiego jest kluczowy, jeśli chcemy być pewni, że nauka, jaką podejmiemy przyniesie właściwe rezultaty. Wpasowanie się w odpowiednie kursy angielskiego w Warszawie jest niezbędne, ponieważ stratą czasu jest zapisanie się na kurs z zakresu wiedzy, jaką już posiadamy, a niekorzystne i stresujące będzie zapisanie się o poziom wyżej. Dlatego dobór poziomu języka angielskiego jest kluczowy w podnoszeniu kompetencji lingwistycznych.

Sprawdzenie umiejętności językowych za pomocą testów

Najprostszym, jak i najbardziej powszechnym sposobem na sprawdzenie posiadanych kwalifikacji przy określonym poziomie języka jest przejście przez test, składający się najczęściej z części gramatycznej oraz leksykalnej. Testy te są dostępne w Internecie i z ich wyszukaniem nie powinno być najmniejszych problemów. Warto je zrobić, by później wiedzieć, na jaki poziom się zapisać. Jeszcze lepszym natomiast rozwiązaniem jest zrobienie testu w Szkole Języków Obcych Lincoln. Tam, w obecności native speakera również przeprowadzona zostanie część opisowa, aczkolwiek będzie ona wzbogacona o część konwersacyjną. Krótki dialog tematyczny pozwoli najtrafniej dookreślić, na jaki poziom się zapisać.. Każda osoba, która się na to zdecyduje, będzie mieć gwarancję, że zapisuje się na kurs angielskiego adekwatny względem posiadanych umiejętności.

Wybór szkoły językowej

Jeżeli wiemy już, na jaki poziom nauki języka się zapisać to kolejnym krokiem jest wybór właściwej szkoły językowej. Wachlarz jest ogromny, w związku z czym decyzja taka powinna być solidnie przemyślana. Bez wątpienia, szkołą godną polecenia jest Szkoła Języków Obcych Lincoln, ponieważ tam można liczyć na zindywidualizowany tryb nauczania, pomimo tego, że zajęcia odbywają się w grupach. Przy zapisie do szkoły odbędzie się wcześniej wspomniany test, przy czym kandydaci na kurs traktowani są indywidualnie, gdyż skala oceny jest traktowana elastycznie.