Angielski jest współczesnym Lingua Franca. Szacuje się, że ma obecnie około 1,3 miliarda użytkowników. Posługują się nim ludzie na wszystkich kontynentach, a w ponad 60 krajach świata język ten ma status oficjalny lub półoficjalny. Według danych Internet World Stats to również „język Internetu”. Czy ta popularność mowy Szekspira przekłada się na to, ile zarabia tłumacz angielskiego? Ile zapłacisz za tłumaczenie angielskiego na polski? Sprawdź, aby stać się świadomym klientem.

Ile zarabia tłumacz angielskiego?

W styczniu br. mediana rynkowa wynagrodzenia tłumacza wynosiła 5 740 złotych brutto. 25% specjalistów w branży zarobiło mniej, poniżej 4 180 złotych brutto. Tyle samo, 25% fachowców, mogło liczyć na więcej niż 7 300 złotych brutto.

Są to dane statystyczne, tłumacz angielski online może zarobić tyle, ile chce. Badania pokazują, że o zarobkach fachowców decyduje staż pracy, wykształcenie, a nawet wielkość firmy czy województwo, w którym pracuje.

Kluczowa jest także zaradność tłumacza. Ktoś, kto nie ma pomysłu na dotarcie do klienta i przekonanie go do swoich umiejętności, nawet jeśli jest dobrym tłumaczem, nie ma szans na dobrze płatne zlecenia.

Cennik tłumaczeń przysięgłych z/na język angielski

Kiedy chcesz coś przetłumaczyć, na pewno jednym z pierwszych Twoich kroków powinno być rozeznanie w cennikach biur tłumaczeń. Warto mieć tu na uwadze to, że solidna firma stara się być konkurencyjna, ale ma stawki adekwatne do trudności zlecenia.

Za teksty specjalistycznie zapłacisz więcej. Dlaczego? Współpraca z ekspertem w Twojej branży, dziedzinie czy w danym temacie, standardowo jest droższa niż tłumaczenie pisemne ogólne.

Tłumacz angielski medyczny czy tłumacz angielski techniczny, aby w ogóle mógł prawidłowo wykonać przekład, potrzebuje czegoś więcej niż dobrego warsztatu tłumacza. Tu należy zwrócić uwagę na kompetencje zawodowego fachowca, z którym chcesz współpracować.

Tłumaczenia angielskiego na polski to wynik doświadczenia, wiedzy i odpowiednich umiejętności. Cena jest tu więc inwestycją w wysoką jakość. Dobrych tłumaczy języka angielskiego możesz znaleźć np. w firmie Supertłumacz – https://supertlumacz.pl/tlumaczenia-angielski/.

Wycena tłumaczenia z języka polskiego na język angielski i odwrotnie

Czego potrzebujesz? Rozeznanie w sprawie tłumaczenia angielskiego na polski czy angielski i inny język, najlepiej zacznij od odpowiedzi na to pytanie. W ten sposób otrzymasz filtr – szybko wyeliminujesz firmy, które nie mają kompetencji i zarazem sprawniej dotrzesz do odpowiedniego biura tłumaczeń języka angielskiego.

Eksperci z Supertłumacza podkreślają, że nie ma czegoś takiego, jak uniwersalna stawka za przekład. Kiedy tekst trafi do danego specjalisty ma miejsce tak zwana wycena. Jej podstawą jest konkretna para językowa, tematyka treści (im bardziej specjalistyczna treść, tym naturalnie rosną koszty), dodatkowe usługi (samo tłumaczenie będzie tańsze niż np. przekład i lokalizacja).

Profesjonalne tłumaczenie na angielski

Dobry tłumacz angielski online pomaga w przygotowaniu profesjonalnego przekładu. Pytanie: czy dany specjalista zagwarantuje Ci jakość i dotrzymanie terminu?

Przede wszystkim powinieneś zweryfikować dane biuro tłumaczeń. Masz tu dwie opcje.

Pierwsza: prosisz konkretną firmę o referencje. Jeżeli uzyskasz je bez jakiegokolwiek problemu – to dobry sygnał. Dobry fachowiec chętnie pochwali się osiągnięciami, pozytywnym odbiorem jego pracy.

Druga: przeglądasz komentarze w sieci. Jeśli są to oceny o pozytywnym wydźwięku i dotyczące zleceń podobnych do Twojego – masz do czynienia z kimś, kto cieszy się poważaniem wśród klientów.

Biuro tłumaczeń online

Tłumaczenie angielskiego na polski czy odwrotnie ma Ci pomóc sprawnie przejść przez formalności, np. zarejestrować auto sprawdzone z Anglii czy Holandii. Tłumacz angielski techniczny, wykona dokładne tłumaczenie instrukcji obsługi maszyny czy wesprze w przekładzie specjalistycznych dla IT. Tłumacz medyczny angielskiego szybko przetłumaczy wypis ze szpitala.

Skoro masz płacić za tłumaczenie, poświęć trochę czasu na wybór tego właściwego tłumacza języka angielskiego.