Oczyszczanie twarzy jest podstawowym krokiem pielęgnacyjnym, do którego często wykorzystuje się różne akcesoria, np. szczoteczkę soniczną. Właściwe używanie urządzeń do mycia twarzy to jedno, ale trzeba także wiedzieć, jak czyścić szczoteczkę soniczną, aby nie szkodziła i służyła przez długi okres czasu.

Szczoteczka soniczna do twarzy – efekty stosowania

Szczoteczka soniczna do twarzy jest niewielkim urządzenie z silikonowymi wypustkami. W trakcie pracy, emituje drgania i fale dźwiękowe, dzięki czemu wypustki są w stanie wykonać nawet kilkanaście tysięcy drgań w ciągu jednej minuty, usuwając z powierzchni skóry aż 99,5% zanieczyszczeń.

Systematyczne oczyszczanie skóry przy pomocy szczoteczki sonicznej, pozwoli złuszczyć martwy naskórek, ujędrnić cerę, a także poprawić krążenie. Dzięki temu można znacząco odsunąć w czasie pojawianie się pierwszych oznak starzenia skóry, takich jak zmarszczki, utrata elastyczności skóry i owalu twarzy. Ze względu na peelingujące działanie, szczoteczka pozostawia skórę gładką, bez żadnych skórek, dzięki czemu makijaż nie tylko lepiej będzie się trzymał, ale także dłużej.

Peeling powoduje również pobudzenie procesów regeneracyjnych. Dzięki temu skóra twarzy po użyciu szczoteczki, zostaje perfekcyjnie przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. To oznacza nie tylko idealne oczyszczenie cery, ale także możliwość wchłonięcia o wiele więcej cennych składników odżywczych z produktów pielęgnacyjnych. Tradycyjne mycie twarzy nie jest w stanie tak dokładnie oczyścić skóry i usunąć martwych komórek, przez co nakładane w kolejnych krokach maski i kremy, nie wnikają tak głęboko, jak po oczyszczeniu skóry szczoteczką soniczną do twarzy.

Dlaczego należy czyścić szczoteczkę soniczną?

Szczoteczka soniczna to urządzenie, które ma bezpośrednią styczność ze skórą, z tego względu jej regularne czyszczenie jest tak ważne. W przypadku zaniedbania tej czynności, na szczoteczce mogą pojawić się bakterie z pozostawionych zanieczyszczeń, które po kontakcie ze skórą, przeniosą się na nią i mogą powodować podrażnienia, zaczerwienienia, wypryski i stany zapalne.

Oczyszczanie twarzy brudną szczoteczką przyniesie odwrotny skutek do zamierzonego i zamiast dogłębnie oczyścić skórę, dodatkowo ja zanieczyści. Warto również wiedzieć, że dzięki systematycznemu czyszczeniu urządzenia, będzie można się nim cieszyć przez dłuższy okres czasu.

Czyszczenie szczoteczki sonicznej

O każdą szczoteczkę soniczną do twarzy trzeba dbać, aby służyła jak najdłużej. Zatem jak często czyścić urządzenie? Odpowiedź brzmi – za każdym razem po użyciu. W końcu po każdym zastosowaniu, na główce pozostają resztki zanieczyszczeń w postaci makijażu, kurzu, sebum, itp. W jaki sposób to zrobić? Wystarczy dokładnie umyć szczoteczkę soniczną pod bieżącą ciepłą wodą z delikatnym mydłem, a następnie obficie spłukać. Potem osuszyć ręcznikiem i zostawić ją do całkowitego wyschnięcia. Jak widać, czyszczenie szczoteczki sonicznej jest bardzo proste, a niezbędne do tego, aby urządzenie właściwie spełniało swoje funkcje.

Na co uważać, czyszcząc szczoteczkę soniczną do twarzy?

Wiele osób, czyszcząc urządzenie, może obawiać się jego zalania, przez co nie myje szczoteczki dokładnie. Te obawy są jednak bezpodstawne, ponieważ większość dostępnych szczoteczek sonicznych jest wodoodpornych, dzięki czemu nie ma ryzyka ich uszkodzenia podczas mycia pod bieżącą wodą. W przypadku niepewności co do danego modelu, warto wcześniej sprawdzić tą informację na opakowaniu producenta.

Nie należy jednak czyścić szczoteczki sonicznej do twarzy silnymi detergentami, np. takimi, które zawierają w składzie alkohol. Takie mocne środki mogłyby uszkodzić urządzenie. Woda z mydłem zdecydowanie wystarczy do tego, aby dokładnie zmyć wszelkie zanieczyszczenia z urządzenia.

Systematyczne korzystanie ze szczoteczki sonicznej przynosi zaskakujące rezultaty, zatem bez wątpienia warto wprowadzić ten rytuał do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Równie ważne jest dbanie o ten przyrząd w odpowiedni sposób, aby spełniał swoją funkcję i przynosił zamierzone efekty.