Szkoły policealne cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – dzięki warsztatowej formie zajęć powalają one na zdobycie wiedzy i umiejętności zawodowych, które w przyszłości znajdą faktyczne zastosowanie. Jest to szczególnie ważne w czasach, gdy ukończone studia teoretyczne nie gwarantują zdobycia wymarzonej pracy.
Odpowiedź na potrzeby rynku
Bezpłatne szkoły policealne kształcą w wielu kierunkach, pożądanych obecnie przez pracodawców. Stanowią one odpowiedź na aktualne potrzeby lokalnego i globalnego rynku pracy. Ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie w nich specjalizację dopasowaną do swoich zainteresowań i możliwości. W ofercie szkół policealnych znaleźć można kierunki takie jak – finansowe i rachunkowość, kosmetyka, trener fitness, BHP, prawo i administracja, informatyka, biomasażysta czy opieka środowiskowa. W zależności od wybranej specjalizacji, nauka w szkole policealnej trwa rok, półtora lub dwa lata.
Kształcenie w szkole policealnej
Nauka w szkole policealnej skierowana jest do osób powyżej 18 roku życia bez ograniczeń wiekowych. Cykl nauczania w szkole policealnej odbywa się w trybie stacjonarnym lub zaocznym, co jest szczególnie ważne w przypadku pracujących słuchaczy, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje bez rezygnacji z dotychczasowego życia zawodowego.
Wiedza praktyczna
Nauka prowadzone jest w oparciu o standardy i program wyznaczony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szczególny nacisk w szkołach policealnych kładzie się na przekazywanie wiedzy praktycznej, zaś niewielkie grupy zajęciowe pozwalają na samodzielne wykonywanie zadań przez wszystkich słuchaczy. W trakcie nauki uczestnicy kursów odbywają praktyki zawodowe.
Szkoły policealne to propozycja dla absolwentów szkol średnich, którym zależy na zdobyciu wykształcenia średniego zawodowego. Nauka w nich pozwala podnieść lub uzupełnić kwalifikacje, a w efekcie – wyróżnić się na rynku.