To zestawienie nowoczesnego rozwiązania z tradycyjną metodą zapisywania notatek, nauczania i wyjaśniania poprzez grafikę i treść. Dzisiaj tablice magnetyczne stają się coraz popularniejsze i to w różnych zastosowaniach, zaczynając od biurowego wyposażenia, a kończąc na domowym sprzęcie. Postaramy się porównać obie tablice i wskazać ich najmocniejsze strony, dzięki czemu łatwiej będzie Ci podjąć ostateczną decyzję i dopasować tablicę do swoich potrzeb.

Tablica magnetyczna – dlaczego warto ją mieć?

Przede wszystkim znalazła ona swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia, gdzie można wykorzystać jej powierzchnię do zapisywania najważniejszych informacji oraz przyczepiania karteczek „niezapominajek” za pomocą magnesów. To szczególnie przydatne w natłoku domowych i zawodowych obowiązków.

Wystarczy nieduża tablica magnetyczna do powieszenia w najczęściej uczęszczanym pokoju w domu, czyli przykładowo kuchni. Tam spędzasz zapewne najwięcej czasu, dlatego dobrze mieć na oku tablicę z rozpisanym planem dnia, harmonogramem obowiązków domowych, najważniejszymi numerami czy ostatnimi przepisami, które udało Ci się zobaczyć gdzieś w telewizji. To tylko część możliwości, jakie daje obecnie tablica magnetyczna w domu. Sam możesz decydować, do czego Ci się przyda, jak ją wykorzystasz i co na niej zapiszesz lub przyczepisz.

Również sprawdza się w pokoju nastolatka jako przestrzeń do uczenia się. Tablica ta może pomieścić listę najważniejszych słówek do sprawdzianu lub pomóc w zrozumieniu konkretnych wzorów matematycznych, które można dokładnie rozpisać. Podobnie sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych w mniejszych oraz większych firmach. Wszędzie zachodzi potrzeba rozpisania planu działania, strategii marketingowej czy zwyczajnie zapisania kilku ważnych informacji, o których trzeba pamiętać.

Tablica magnetyczna jest to przede wszystkim wygodne rozwiązanie, ponieważ jednym ruchem możesz zmazać jej zawartość lub przyczepić kartki na magnesy. Jest to także bardziej higieniczne – nie ma potrzeby mycia rąk za każdym razem, gdy piszesz coś na tablicy albo ją zmazujesz. Inaczej właśnie dzieje się w przypadku kredowej tablicy, o której jeszcze będziemy pisać. Musisz na pewno mieć na uwadze, że jest to nieco droższy wybór, ale za to bardziej wytrzymały i praktycznie niezniszczalny. Zachęcamy do sprawdzenia oferty magnetycznych tablic na tablice-magnetyczne.com.

Tablica kredowa i jej ponadczasowy charakter

Mogłoby się wydawać, że kredowe tablice stały się już bezużyteczne na rzecz magnetycznych powierzchni. Jednak śmiało można stwierdzić, że tablice kredowa wcale nie okazały się passe, a wręcz przeciwnie zyskują na popularności, ale już w nieco odmiennym wydaniu.

Dawniej widoczne były wyłącznie w szkołach jako podstawowe narzędzie nauczania, a teraz możemy odnaleźć je w kuchniach, salonach, pokojach dziecięcych, a nawet biurach. Pewnie zastanawiasz się dlaczego, skoro jest to mniej higieniczne i wygodne rozwiązanie?

Odpowiedź jest prosta – dla stylowego wykończenia wnętrz. Obecnie coraz częściej domownicy i ogólnie projektanci stawiają na aranżacje w stylu retro, co oznacza powrót do przeszłości. Kredowa tablica doskonale sprawdza się w kuchni jako miejsce na zapiski, ale przede wszystkim jako element dekoracyjny. Z kolei w dziecięcym pokoiku można spodziewać się pełni szczęścia na twarzach najmłodszych, kiedy mogą bawić się i rysować beztrosko kolorową kredą po tablicy.

Jej żywot wcale nie został ostatecznie zakończony, a wręcz przeciwnie można powiedzieć, że kredowe tablice znów wracają do trendów aranżacyjnych. Dlatego zastanów się, która z wersji będzie lepiej pasowała do Twoich potrzeb i oczekiwań.