Lada dzień wybierzesz szkołę, która przez kolejne lata będzie przygotowywać Cię do wyjścia w świat. Nic więc dziwnego, że razem ze swoimi rodzicami bardzo się stresujesz i nie wiesz co wybrać. Wciąż nie podjąłeś decyzji, a nie chcesz tego robić na chybił trafił? Nic dziwnego! Wybór szkoły to poważna sprawa, która zaważy przecież na Twojej przyszłości. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie profile szkół ponadgimnazjalnych wśród techników warto wybrać, koniecznie zapoznaj się z naszym najnowszym materiałem!

Technikum gastronomiczne

W ostatnich latach branża gastronomiczna w Polsce kwitnie. Z dnia na dzień powstają nowe restauracje, małe knajpki, coraz lepiej radzą sobie biznesy z dużą renomą i doświadczeniem. Kucharze nie są już postrzegani jako osoby gotujące posiłki, lecz swoiści wirtuozi, którzy na talerzach potrafią przyrządzić prawdziwe cuda. Jeśli więc marzy Ci się tego rodzaju kariera w przyszłości, koniecznie zastanów się nad wyborem tej szkoły. Wbrew obiegowej opinii, która jednak siłą rzeczy krąży jeszcze między uczniami „kotleciarni”, nauczysz się tam znacznie więcej niż przepisu na niedzielny obiad. Posiądziesz wiedzę zarówno z zakresu dietetyki, ekonomii, jak i logistyki, które odgrywają ogromną rolę w tym sektorze.

Technikum hotelarskie

Kuchnia sama w sobie aż tak bardzo Cię nie fascynuje, jednak chciałbyś pracować w przyszłości w podobnym sektorze? Doskonałym wyborem dla Ciebie będzie więc technikum hotelarskie, które przygotuje Cię do czegoś więcej niż pracy na recepcji. Jako absolwent tej szkoły będziesz mógł zająć się zarówno prowadzeniem czyjegoś hotelu lub pensjonatu, organizacją imprez w wynajmowanych salach, być menagerem restauracji, prowadzić własną działalność gospodarczą, jak i pracować w biurze podróży. Dzięki takiemu wykształceniu będziesz mieć przede wszystkim ciągły kontakt z różnymi ludźmi, którzy poprzez Twoją pomoc będą czuć się usatysfakcjonowani z pobytu w danym miejscu. To z całą pewnością praca, która daje ogromną satysfakcję!

Technikum informatyczne

Od świata realnego wolisz jednak wirtualną przestrzeń i pomaganie ludziom poprzez ułatwianie im życia np. programami czy nowymi aplikacjami? Świetnie! Właśnie z myślą o takich osobach jak Ty zostały stworzone technika informatyczne, w których kształci się młodzież stawiająca na swoją przyszłość w branży IT. Nie martw się jednak, nie musisz być typowym ścisłowcem piszący programy, żeby wybrać technikum informatyczne. Znajdzie się tam bowiem również miejsce dla tych, których pasją jest grafika komputerowa i to właśnie z tą dziedziną chcieliby wiązać swoją przyszłość. Niezależnie jednak od tego, na którą specjalność się zdecydujesz możesz być pewien, że dobry informatyk w naszym kraju nigdy na brak pracy narzekać nie będzie!