Będąc uczniem, na pewno narzekasz na codzienny szkolny obowiązek, od którego są w stanie uwolnić Cię jedynie dwumiesięczne wakacje. Mają one jednak swój koniec, a pierwszy dzwonek wita Cię zazwyczaj znacznie wcześniej niż mogło się wydawać. Jak nie dać się szkolnej rutynie i umilić sobie pobyt na zajęciach? Poznaj kilka propozycji, które na pewno przypadną Ci do gustu. Przekonaj się, że szkoła wcale nie musi być straszna!

Postaw na przyjaciół ze szkolnej ławki

Chodząc codziennie do szkoły, czasem łatwo zbagatelizować szkolne przyjaźnie, które docenia się dopiero wraz z upływem lat. Postaw na szkolnych kolegów, z którymi nawet najnudniejsza lekcja czy najdłuższa przerwa będzie jedyna w swoim rodzaju. Wspólne wygłupy, zabawa czy odkrywanie długich korytarzy – to wszystko niezapomniane chwile, z których będzie składać się Twój szkolny czas. Po opuszczeniu szkolnych murów również warto pielęgnować tego typu przyjaźnie – najczęściej okazują się one tymi najsilniejszymi, które trwają nawet przez całe życie.

Bez muzyki ani rusz – wykorzystaj portale typu Electronic Beats

Fanom muzyki na pewno nie trzeba tłumaczyć, że nic nie umila szkolnego czasu tak dobrze, jak składanka najlepszych przebojów. Jeśli lubisz nowoczesność, a dobra muza to podstawa Twojej egzystencji, postaw na internetowe portale muzyczne, do których należy m.in. Electronic Beats. Z najnowszymi przebojami dance, techno czy muzyki klubowej na pewno nie będziesz się nudzić, a czas spędzony w szkole upłynie znacznie szybciej i atrakcyjniej. Jeśli nie przemawiają do Ciebie nowoczesne portale, takie jak Electronic Beats, zawsze możesz zdecydować się na klasyczną listę przebojów, na której zamieścisz ulubione kawałki muzyczne, skutecznie poprawiające Ci nastrój.

Dobra lektura również się sprawdzi

Muzyczne hity słuchane na szkolnej przerwie albo grupa rozbrykanych kolegów to zupełnie nie Twój świat? Nic nie szkodzi! Dla typowych samotników też znajdzie się coś, co odmieni nawet najnudniejszą przerwę miedzy lekcjami. Dobra lektura, bo o niej mowa, sprawdzi się doskonale, zwłaszcza jeśli lubisz czytać i nie wyobrażasz sobie dnia bez paru przeczytanych stron. Poznaj różne gatunki literackie i style pisania. Wybierz ten, który podoba Ci się najbardziej i czym prędzej zamelduj się w szkolnej bibliotece, w której czeka na Ciebie wiele dobroci w tej dziedzinie. Za tą przyjemność nie musisz w ogóle płacić, co powinno Cię zmotywować jeszcze bardziej. Nie ma znaczenia także poziom baterii w Twoim telefonie, bo czytać można zawsze i wszędzie. Prawda, że to równie dobre rozwiązanie?

Szkolna rutyna wcale nie musi dotyczyć Ciebie, nawet jeśli pierwszy września nie jest Twoim ulubionym dniem w roku. Miej na uwadze drobne, lecz skuteczne sposoby na urozmaicenie szkolnej codzienności, które sprawdzą się niezależnie od Twojego wieku, upodobań czy rodzaju szkoły, do której uczęszczasz.