Usługi związane z elektrycznością mają bardzo duże znaczenie dla całej gospodarki światowej oraz życia codziennego ludzi. Z tego artykułu dowiesz się jakie prace można wykonywać mając uprawnienia elektryczne.

Te zawody mogą być Twoje

Jeśli zastanawiasz się nad wykształceniem w kierunku elektryki pod kątem wyboru odpowiedniego zawodu, który może Cię zainteresować to ma ona dość spory wachlarz opcji. Poniżej znajdziesz przykładową pracę, którą możesz wykonywać mając odpowiednie wykształcenie oraz kwalifikacje.

  • Monter paneli fotowoltaicznych,
  • Elektryk budowlany,
  • Monter instalacji elektrycznych,
  • Inżynier elektryk,
  • Technik telekomunikacji,
  • Technik elektronik,
  • Technik sprzętu gospodarstwa domowego,
  • Elektryk scenowy bądź studyjny,
  • Monter aparatury oraz sprzętu elektrycznego,
  • Elektromechanik urządzeń chłodniczych i wiele innych.

Czy nadajesz się do powyższych wymienionych prac?

Praca, która wymaga posiadania kwalifikacji na uprawnienia elektryczne nie jest czymś prostym. Od osoby wymaga się bowiem podejmowania kompetentnych decyzji, szybkiego analizowania oraz szerokiej wiedzy i umiejętności, a także wytrzymałości fizycznej. Niektóre z prac mogą odbywać się na wysokości, przy silnym wietrze, na mrozie czy wysokich temperaturach. Jaka więc powinna być osoba decydująca się na taką pracę? Napewno odpowiedzialna, techniczna, skrupulatna, spostrzegawcza, komunikatywna oraz potrafiąca: rozwiązywać problemy, pracować w zespole, pracować w sytuacjach stresujących i wykazać się myśleniem analitycznym. Ważne też, by taka osoba miała stabilną psychikę i po prostu dobre zdrowie.

Jak zdobyć uprawnienia elektryczne, by móc pracować

Jeśli chcesz pracować jako technik wykonujący czynności przy elektryce/elektronice potrzebna będzie Ci ukończona szkoła (zawodowa lub technikum). Oprócz tego kończąc szkołę średnią z kierunkiem technicznym można później udać się na studia, które pozwolą podjąć taki zawód jak inżynier elektryk. Ewentualnie zawsze można skorzystać z oferty na kurs bądź szkolenie na uprawnienia elektryczne. Jednak trzeba tutaj pamiętać o tym, że do kursu i egzaminu może podejść tylko osoba posiadające wymagane wykształcenie bądź doświadczenie potwierdzone przez pracodawcę. W innym przypadku uprawnienia elektryczne nie są możliwe do uzyskania! Kursy elektryka są w różnych formach nauczania, od online po stacjonarne jako platforma e-learningowa, webinary czy po prostu grupa osób spotykająca się w placówce szkoleniowej. Wybór zależy od własnych preferencji i potrzeb.

Przeczytaj także więcej o tym czym jest fotowoltaika na stronie kurs-fotowoltaika.pl lub odwiedź stronę elektroenergetyczne.pl.