W dużej przestrzeni łatwiej jest zaaranżować salon otwarty na kuchnię, zdecydowanie takie przestrzenie wymagają mniejszego nakładu pracy i wysiłku, bo zmieści się tam praktycznie wszystko. Jak urządzić mały salon? Przede wszystkim – skup się na tym, by maksymalnie wykorzystać dostępny metraż, nie zagracając wnętrza. W niewielkich salonach łatwo o nadmiar dodatków i mebli, wynikający z tego, że chce się wszystko zmieścić na niewielkim kawałku podłogi. Dlatego też z pomocą przyjdą Wam meble modułowe, które są skompresowane i dostosowane do małych pomieszczeń, jednocześnie pozwalają na dowolną zmianę ich ustawienia. Dodatki do salonu, które optycznie powiększą wnętrze, to obrazy na materiale canvas, które są ergonomiczne i łatwe w montażu, a jednocześnie dodadzą wnętrzu lekkości. W dotyku przypominają prawdziwe płótno, a dzięki obecnym możliwościom drukarskim, można wybrac obraz z dowolnym motywem.
.

Szklane zegary – modny i funkcjonalny dodatek do kuchni

Jednym z najczęściej wybieranych dodatków do kuchni jest zegar na ścianę, który przydaje się zarówno w trakcie przygotowywania posiłków, jak i stanowi ciekawą i funkcjonalną ozdobę wnętrza. Zegar szklany dostępny w sklepie tulup.pl jest nie tylko funkcjonalny, ale nie straszna mu wysoka temperatura i niesprzyjające warunki. Szkło hartowane, z którego wykonane są zegary jest jednym z najtrwalszych materiałów dostępnych na rynku. To dlatego szklane panele do kuchni stają się w obecnym czasie tak popularne, że niemal całkowicie wyparły tradycyjne kafelki. Wytrzymałość szkła hartowanego pozwala na swobodne umieszczenie go za płytą indukcyjną i zlewem, bez obaw o pleśń czy odklejanie się. Dla wymagających w ofercie sklepu znajdują się także deski ze szkła hartowanego, które sprawią, ze przygotowanie posiłków stanie się przyjemnością, nie uciążliwą koniecznością.

Jak urządzić małą sypialnię?

Urządzenie małej sypialni to wysiłek i wiele pracy, szczególnie, jeśli wnętrze jest na tyle małe, że zmieści się w nim jedynie łózko i szafa na wymiar. Jakie dodatki powiększą optycznie dostępną przestrzeń i sprawią, ze sypialnia będzie wydawać się większa? Przede wszystkim – jasne, neutralne kolory na ścianach. Ciemne lub krzykliwe kolory przytłoczą wnętrze. Po drugie – szafa lustrzana. To ciekawy sposób na osiągnięcie „większej ilości miejsca” niewielkim kosztem. Na to rozwiązanie decyduje się jednak niewiele osób, bo wydaje się być mało praktyczne. Po trzecie – fotoobrazy szklane lub obrazy canvas. Nie wymagają użycia ram, więc zajmą mniej miejsca niż tradycyjne obrazy na płótnie, co więcej, takie obrazy mają niemal nieskończone możliwości wyboru wzorów i kolorów, dlatego wpiszą się w kompozycję każdego wnętrza.