Sprawdź jak możesz wykorzystać taśmy LED tworząc piękne oświetlenie wnętrza.

Osobom posiadającym podwieszany sufit można śmiało polecić podświetlenie go za pomocą taśm LED, dzięki czemu uzyskają w ten sposób praktyczną i funkcjonalną dekorację. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi przede wszystkim w salonie, kuchni, pokoju dziecka czy sypialni. Wiele osób decyduje się na montaż taśm LED także na suficie w pomieszczeniach biurowych i gabinetowych. Tym bardziej, że do wyboru mamy jedno- i wielokolorowe taśmy, mogące mieć barwę białą ciepłą, zimną lub neutralną. Przy ich wykorzystaniu stworzenie unikalnej aranżacji wnętrza staje się banalnie proste.

Taśma LED o wielu zastosowaniach

W przypadku podwieszanego sufitu w salonie taśmy LED sprawdzą się idealnie. Można ograniczyć się tylko do podświetlenia wyspy lub zdecydować się na obramowanie całego pomieszczenia. Paski LED dają możliwość bawienia się kolorami – użytkownik decyduje o barwie i intensywności światła, co pozwala uzyskać konkretny efekt. Za pomocą światła białego ciepłego wprowadzimy do wnętrza przytulny klimat, sprzyjający relaksowi i odpoczynkowi. Z kolei barwa biała zimna ochłodzie nieco pomieszczenie. Jeśli zależy nam na unikalnym i estetycznym oświetleniu, którego instalację można sprytnie ukryć, wybranie nowoczesnych taśm LED będzie idealnym wyborem. Podwieszany sufit w kuchni wzbogacony o taśmy LED sprawi, że będzie on optycznie sprawiał wrażenie większego. Rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim w pomieszczeniach ciemnych, gdzie brakuje naturalnego źródła światła, które doświetliłoby je. Wspaniale sprawdza się jako efektowne światło dopełniające te główne, doświetli konkretny obszar np. blat roboczy. Taśma LED może zostać zamontowana w przestrzeni między płytami podwieszenia a ścianą lub zakamuflować za pomocą listwy, uzyskując w ten sposób efekt rozproszonego światła, co wygląda bardzo klimatycznie.

Możliwości jest naprawdę wiele

W zależności od wybranej taśmy LED światło może być neutralne białe, żółte, pomarańczowe, niebieskie lub wielokolorowe z możliwością sterowania kolorami. Inny efekt wizualny zapewni barwa ciepła, zimna i RGB. Za pomocą paska LED możliwe staje się nadanie wnętrzu nowego, oryginalnego charakteru. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się być podświetlenie liniowe, które będzie wychodziło ze szczeliny znajdującej się przy suficie, co świetnie doświetli ścianę. Jeśli ma ona pełnić rolę dekoracyjną ze względu na swoją ciekawą fakturę czy fototapetę, warto zdecydować się na zmniejszenie odstępu taśmy LED pomiędzy sufitem a ścianą. Nie mając typowego sufitu podwieszanego, można sięgnąć po gzyms LED. Do wyboru są nie tylko gzyms sufitowy, ale też ścienny czy karniszowy. Można wobec tego oświetlić ścianę lub podkreślić karnisze.

Pomoc w napisaniu artykułu: www.kingled.pl