Chcesz przejść na weganizm, ale masz obawy związane z ryzykiem powstania niedoborów składników odżywczych? W uniknięciu takich problemów pomaga prawidłowo zbilansowana dieta. Jak ją skomponować? Odpowiedzią może być catering dietetyczny. Kraków i każde większe miasto daje możliwość zamówienia posiłków przyrządzanych zgodnie z ideą weganizmu. Dowiedz się, jaka powinna być dieta pudełkowa wegańska i sprawdź, dlaczego warto się na nią zdecydować.

Weganizm zakłada całkowite wyeliminowanie mięsa i produktów odzwierzęcych. Chociaż taki sposób odżywiania kojarzy się z niedoborem składników odżywczych (głównie białka, żelaza czy wapnia), dieta pudełkowa wegańska udowadnia, że tak być nie musi.

Dieta pudełkowa wegańska – na co zwracać uwagę?

Wegańska dieta pudełkowa musi być dopasowana do twoich potrzeb – zarówno tych związanych z wymaganiami organizmu, jak i dotyczących preferencji smakowych.

  • Odpowiednia kaloryczność

Dieta wegańska powinna odpowiadać na zapotrzebowanie energetyczne. Zbyt mała ilość kalorii może doprowadzić do zmęczenia (na tle fizycznym i psychicznym). Ponadto będzie wywoływać ciągłe uczucie głodu – niezwykle uciążliwe i prowadzące do sięgania po niezdrowe przekąski.

– Dieta pudełkowa musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nasze jadłospisy są dostępne w kilku wariantach. Przykładowo, kaloryczność diety Basic wynosi 1500 lub 1700 kcal, zaś łączna kaloryczność posiłków w Diecie dla aktywnych wynosi 2300 lub 2500 kcal – wyjaśnia przedstawicielka firmy Proszę Zdrowie oferującej catering w Krakowie.

  • Wysokiej jakości produkty

O smaku posiłków decydują m.in. wykorzystane produkty. Warto zwrócić uwagę na to, aby dania bazowały na dobrych jakościowo składnikach. Znaczenie ma zastosowanie takich produktów, które charakteryzują się wysoką gęstością odżywczą, co zapewni uczucie sytości na dłużej.

  • Różnorodne menu

Monotonny jadłospis nie służy nikomu. Nawet najbardziej ulubione posiłki, jeśli będą spożywane dzień w dzień, szybko się znudzą. Warto zadbać o to, aby menu diety było różnorodne. Dzięki temu nie tylko poznasz nowe smaki, ale i nie będziesz mógł doczekać się dostawy posiłków kolejnego dnia.

Co powiesz na przykład na pasztet orzechowy, lekką zupę tajską, kopytka ziemniaczane i sos tymiankowy jednego dnia, a drugiego – na tofucznicę z cebulą i pieczarkami, zupę dahl, białą lasagne z marchwi, dyni i cukinii? Taki jadłospis brzmi zachęcająco i jednocześnie sugeruje, że w kolejnych dniach będzie tak samo smacznie – albo nawet i bardziej.

Catering wegański w Krakowie – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, dlaczego warto zdecydować się na catering wegański w Krakowie? Powodów jest wiele – i nie ograniczają się wyłącznie do kwestii finansowych.

  • Posiłki dopasowane do potrzeb

Zamawiając dietę pudełkową wegańską, otrzymujesz gotowe posiłki – zgodne z twoimi potrzebami. Nie musisz więc wyliczać kaloryczności, liczby spożytych makroskładników, witamin i składników mineralnych. Nad tym, aby posiłki dostarczały wszystkie składniki odżywcze, czuwają doświadczeni dietetycy.

  • Oszczędność czasu

Każdego dnia otrzymasz zestaw gotowych posiłków – pod wskazany adres. Nie musisz nic przyrządzać – wystarczy, że je zjesz w odpowiednich porach. Pozwala to na znaczną oszczędność czasu – szczególnie, jeśli do tej pory posiłki przygotowywałeś samodzielnie.

  • Oszczędność pieniędzy

Dieta pudełkowa wegańska wcale nie jest dużym wydatkiem – szczególnie, jeśli podliczysz koszty zakupów, czasu spędzonego na przyrządzaniu dań. Weź pod uwagę również to, ile kosztowałoby cię ponowne przygotowanie jedzenia po nieudanej próbie odwzorowania jednego z wegańskich przepisów.

Decydując się na catering dietetyczny w Krakowie, możesz liczyć na perfekcyjne przyrządzenie każdego dnia. Przełoży się to na ich doskonały smak i twoje lepsze samopoczucie.

Pamiętaj! Niektóre firmy cateringowe proponują tzw. dzień testowy. Możesz więc na próbę zamówić dietę jednodniową, aby ocenić smak przyrządzanych posiłków. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że właśnie ten konkretny catering dietetyczny w Krakowie wpisze się w twoje oczekiwania.