Wiosna to czas na porządki domowe, łącznie z wprowadzeniem modyfikacji w swojej dotychczasowej garderobie. Na bok odchodzą już grube płaszcze i kurtki puchowe, które chroniły do tej pory przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, w tym niskimi temperaturami. Czas na zastąpienie ich czymś lżejszych, czyli na sięgnięcie po kurtki przejściowe damskie. Wybór jest spory, więc każda kobieta znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Prym wiodą kurtki puchowe lekkie i kurtki parki na początku sezonu, a następnie można sięgnąć po kurtki skórzane ramoneski, gdy tylko zrobi się jeszcze cieplej.

Modnie i wygodnie na wiosnę w przejściowej kurtce damskiej

Wiosenna pogoda bywa bardzo zmienna i nawet jeśli świeci akurat słońce, za chwilę mogą pojawić się chmury i może zacząć padać deszcz. W promieniach słonecznych jest ciepło, ale wystarczy, że zajdzie Słońce i powieje wiatr, aby łatwo zmarznąć. Bardzo ważne jest rozsądne ubieranie się przy takich warunkach pogodowych. Odpowiednie okrycie wierzchnie to podstawa. Niezawodne są kurtki przejściowe damskie w tym okresie.

https://fasoni.pl/zul_m_Kobiety_Kurtki-damskie_Kurtki-przejsciowe-426.html

Wymaga się od nich tego, aby zapewniały komfort cieplny, chroniły przed wiatrem i deszczem. Kurtka przejściowa nie może być zbyt gruba ani zbyt mocno grzać. Można po nią sięgnąć już wtedy, gdy temperatura na zewnątrz będzie utrzymywała się na poziomie kilkunastu stopni Celsjusza. Oferta sklepu Fasoni.pl kurtek przejściowych jest bogata i zróżnicowana. Świetnie sprawdzają się lekkie kurtki puchowe w wersji pikowanej. Są one ciepłe, ale nie trzeba martwić się o przegrzanie. Można śmiało je nosić wczesną wiosną i jesienią. Pomimo tego, że posiadają wypełnienie puchowe, jest ono znacznie cieńsze niż w typowych kurtkach zimowych. Wypełnienie może być też syntetyczne. Na wiosnę świetnie sprawdza się kurtka pikowana w wersji z kapturem, lekkim i niezbyt grubym.

Co jeszcze mamy do wyboru na wiosnę?

Na wiosenne dni świetnym wyborem jest kurtka parka. Wiele osób nosi ją niemalże przez cały rok, szczególnie jeśli zimy są ciepłe. Tego typu kurtki dostępne są także wersji ocieplanej. Jeśli zrobi się cieplej, warto postawić na modele nieocieplane. Warto mieć na uwadze to, aby były wykonane z materiałów wodoodpornych. Wiosenna parka jest dużo lżejsza i cieńsza od modelu ocieplanego. Zaletą tego rozwiązania jest to, że ma przedłużany tył i praktyczny kaptur.

https://fasoni.pl/zul_m_Kobiety_Kurtki-damskie_Kurtki-ramoneski-434.html

Wraz z ociepleniem się klimatu można zacząć tworzyć modne stylizacje w połączeniu z kurtką ramoneską. Jest to ponadczasowe rozwiązanie, które zdaje się nigdy nie wychodzić z mody. Ramoneski dostępne są w różnych kolorach, mogą mieć ciekawe zdobienia i dodatki. Nie brakuje takich z napami, błyszczącymi suwakami, przetarciami.

Ramoneski dostępne są także w wersji klasycznej, bardziej eleganckiej. W takim przypadku warto wybrać prostszy krój, z zapinanym na prosto suwakiem i bez zbędnych ozdób. Można wówczas założyć taką kurtkę skórzana do bardziej formalnych okoliczności. Godne polecenia kolory to oczywiście klasyk w postaci czerni, ale ciekawą opcją są szarości, beże. W sprzedaży dostępne są nawet ramoneski w bardziej soczystych i pastelowych barwach.