JuraPark Krasiejów – najlepsza wycieczka szkolna z dofinansowaniem

Wycieczka do parku dinozaurów, w którym można stanąć oko w oko z największymi gadami, jakie kiedykolwiek chodziły po Ziemi, z 80% dofinansowaniem? To możliwe dzięki programowi dopłat do wycieczek szkolnych „Poznaj Polskę”! Przekonujemy, dlaczego warto zaplanować choćby jednodniowy pobyt w JuraParku w Krasiejowie niedaleko Opola.

Wycieczki szkolne na dobre wpisały się w harmonogram życia szkolnego. Dla dzieci to ogromna atrakcja i możliwość lepszego poznania kolegów w nietypowych okolicznościach. Dla uczniów z rodzin, w których nie ma nawyku wyjazdów turystycznych (z powodów finansowych lub braku zainteresowania przez rodziców), nierzadko stanowią jedyną okazję do poznawania kraju. Dlatego rola wycieczek z nauczycielem jest nie do przecenienia!

Aby umożliwić udział w wycieczkach szkolnych jak największej grupie dzieci, wiosną 2022 roku rząd zainaugurował program „Poznaj Polskę”, który ma na celu zapoznawanie uczniów z polską historią, kulturą i tradycją.

Dofinansowanie do wycieczki z MEN

W ramach programu dofinansowane są wycieczki jednodniowe, dwudniowe i trzydniowe. Kwota dofinansowania wynosi do 80% ceny wycieczki, nie więcej jednak niż odpowiednio:

  • do 5 tysięcy złotych (na grupę) na wycieczkę jednodniową,
  • do 10 tysięcy złotych (na grupę) na wycieczkę dwudniową,
  • do 15 tysięcy złotych (na grupę) na wycieczkę trzydniową.

W czasie wycieczki uczniowie powinni odwiedzić miejsca, które wskazane zostały na liście. Liczy ona około 700 atrakcji – to muzea, pałace, parki narodowe… Wycieczka powinna zostać zaplanowana tak, by udało się odwiedzić:

  • co najmniej 2 punkty edukacyjne podczas wycieczki jednodniowej,
  • co najmniej 4 punkty edukacyjne podczas wycieczki dwudniowej,
  • co najmniej 6 punktów edukacyjnych podczas wycieczki trzydniowej.

Wśród miejsc, które można odwiedzić w ramach dofinansowanej przez MEN wycieczki, znajduje się JuraPark w Krasiejowie w odległości około 15 km od Opola. To park tematyczny poświęcony dinozaurom, w którym uczniowie mogą zobaczyć stanowiska archeologiczne, paleontologiczne, skamieliny, ale także obejrzeć filmy w technologii 3D, rekonstrukcje śladów dinozaurów i naturalnej wielkości gady, a wśród nich 60-metrowego amficeliasa, największego, znanego dinozaura, jaki żył na naszej planecie!

Lokalizacja parku nie jest kwestią przypadku. Pod koniec XX wieku archeolodzy odnaleźli skamieliny płazów i gadów, które żyły na tym terenie w okresie triasu, czyli mniej więcej 230 milionów lat temu!

Na zwiedzających czeka 1,5 km ścieżka dydaktyczna, na której pokazano zmieniające się życie w kolejnych okresach ery mezozoicznej (triasie, jurze i kredzie) oraz Pawilon Paleontologiczny, w którym znajduje się czynne stanowisko pracy archeologów (więc przy odrobinie szczęścia można popatrzeć, jak pracują!). Uczniowie świetnie będą bawić się też w Prehistorycznym Oceanarium w technologii 3D oraz kolejce, która przejeżdża przez Tunel Czasu.

W JuraParku w Krasiejowie można spędzić co najmniej pół dnia, ale aby spokojnie zapoznać się ze wszystkimi eksponatami, warto zaplanować dwudniowy pobyt. Kontakt z eksponatami działa na wyobraźnię i zachęca do zadawania pytań, a w trakcie spaceru można poczuć się jak na planie filmu Jurassic Park.

Na terenie parku odbywają się warsztaty i lekcje terenowe, a przewodnicy odpowiedzą na wszystkie pytania i zachęcą do pogłębiania wiedzy. Staramy się każdego roku wzbogacać ofertę, więc nawet dzieci, które były u nas w przeszłości, zostaną zaskoczone nowymi atrakcjami.

Przygotowaliśmy ofertę dla grup w różnym wieku – zaczynając od przedszkolaków przez uczniów klas I-III i IV-VIII po szkoły średnie. Propozycje spędzenia czasu można znaleźć na stronie [link: https://juraparkkrasiejow.pl/grupy/wycieczki-szkolne/].

Zdjęcia pixabay.com

Realizacja Bonu Turystycznego

Do JuraParku w Krasiejowie zapraszamy także rodziców z dziećmi. Jesteśmy otwarci każdego dnia! W miesiącach letnich można zwiedzać Park do godziny 19, we wrześniu i październiku – do 17. W zakładce „Aktualności” informujemy o planowanych wydarzeniach, na przykład piknikach archeologicznych i pokazach grup rekonstrukcyjnych.

Dzieci do lat trzech wchodzą do Parku za symboliczną złotówkę. Honorujemy Bon Turystyczny, dzięki któremu dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą wejść bezpłatnie. Zgodnie z ogólnymi zasadami realizacji Bonu, warunkiem jego wykorzystania jest zakup usługi łączonej, to jest bilet + usługa. Proponujemy opcję obejmującą bilet wstępu i kupon na posiłek albo nocleg.

Informacji można także zasięgnąć pod numerem telefonu +48 797 028 469.

Bon turystyczny można wykorzystać do 30 września 2022 roku.

Połącz zabawę z nauką

W JuraParku Krasiejów przyświeca nam myśl, by łączyć naturalną dla dzieci potrzebę odkrywania nowych rzeczy z nauką. U nas nie ma suchych opisów eksponatów, za to wielu rzeczy można dotknąć.

Chcąc opowiadać o początkach życia na Ziemi, nie unikamy nowoczesnych technologii, stąd wykorzystanie techniki 3D, a nawet 5D! Większość dzieci deklaruje, że interesuje się dinozaurami, więc szkoda nie wykorzystać tej pasji i nie zabrać ich do miejsca, w którym staną oko w oko z krewniakami Tyranozaura Rexa.

Każdego roku odwiedzają nas tysiące turystów i możemy zapewnić, że wyjeżdżają oczarowani. Dorośli na nowo budzą w sobie dziecko, a najmłodsi czują się jak bohaterowie bajek, a przy okazji dowiadują się nowych rzeczy!