Dzieci uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu o każdej porze roku. Zimą najlepszą rozrywką jest bitwa na śnieżki, która nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy przygotowania. Latem z kolei bieganie, zabawa w chowanego czy w klasy dają radość, jakiej nie mogą zapewnić inne rozrywki. Mając to na uwadze, warto przygotować teren wokół szkoły, przedszkola czy domu kultury w taki sposób, aby ułatwić dzieciom zabawę. Jednocześnie można też zainwestować w elementy infrastruktury, które wprowadzą element edukacyjny dla najmłodszych.
.

Gry podwórkowe znane od wieków

Nasze babcie grały w klasy, rysując odpowiednie kwadraty kredą na ziemi. Nasi dziadkowie bawili się w podchody, wykorzystując do tego narysowane strzałki oraz naturalne elementy otoczenia. Pomimo iż czasy się zmieniły, wymienione przykładowe zabawy są wciąż doskonale znane. Przewaga współczesności polega jednak na tym, iż dzieci nie muszą już szukać kredy i poświęcać czasu na narysowanie koślawych znaków. Wystarczy, że dorośli zawczasu pomyślą o przygotowaniu terenu dla nich.

Gotowe gry podwórkowe, których ofertę można znaleźć na stronie http://smartplac.pl/produkt_category/gry-podworkowe/, są idealnym rozwiązaniem dla szkół, przedszkoli, domów kultury czy placów zabaw w parkach i na osiedlach. Można wśród nich znaleźć przygotowane kolorowe klasy, które pozwolą rozwinąć skoczność i sprawność psychomotoryczną dzieci, czy ślady King Konga, które na pewno wywołają mnóstwo śmiechu. Z kolei na rozwój jednocześnie sprawności psychomotorycznej i logicznego myślenia pozytywnie wpłynie plansza do warcabów. Co więcej, dzięki takim grom podwórkowym już nigdy żadne dziecko nie będzie się nudzić ani zastanawiać, w co ma się pobawić, kiedy znajdzie się na świeżym powietrzu.

fot. smartplac.pl

Edukacja poprzez zabawę

Dzieci, oprócz skakania i biegania, chętnie jeżdżą także na rowerach. Aby jednak były w pełni bezpieczne na drodze, muszą poznać zasady ruchu drogowego, a także nauczyć się odpowiedniej ostrożności w kontrolowanych warunkach. Poświadczeniem ich umiejętności będzie z kolei karta rowerowa, z której każde dziecko jest bardzo dumne. To w końcu jeden z pierwszych dokumentów, którym może się pochwalić.

Na stronie smartplac.pl można znaleźć ciekawą ofertę edukacyjną, skierowaną do szkół i ośrodków szkoleniowych, które zajmują się nauką przepisów ruchu drogowego, a także egzaminami na kartę rowerową. Są to specjalnie przygotowane miasteczka rowerowe, które pomagają w symulowaniu sytuacji, jakie mogą wystąpić na drodze. Zostały wykonane w estetyczny, kolorowy sposób, dzięki czemu każde dziecko na pewno chętnie z nich skorzysta, naukę odbierając nie jako obowiązek, ale przede wszystkim jako nową, atrakcyjną zabawę. Dzięki temu wiedza szybciej zostanie przyswojona, a egzamin wyda się stanowczo przyjemniejszy i łatwiejszy.

Ważnym atutem miasteczek rowerowych, które znajdują się pod adresem http://smartplac.pl/produkt_category/miasteczko-ruchu/, jest możliwość ich indywidualnego przygotowania. Dostosowywane są do warunków panujących na danym terenie, a także do potrzeb klienta, dzięki czemu każde idealnie wkomponuje się w przestrzeń ośrodka szkoleniowego.