Rower stacjonarny to jeden z najpopularniejszych sprzętów do domowej siłowni. Własny rower treningowy to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ na takim rowerze możemy ćwiczyć, kiedy mamy czas i ochotę, nie musimy wychodzić z domu, wydawać pieniędzy na karnet na siłownię, na dojazdy do siłowni. Do treningu w domowym zaciszu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, nie trzeba mieć specjalnego stroju, wystarczy tylko wygodny niekrępujący ruchów ubiór.

Wzmacnia mięśnie i zapobiega wielu chorobom

Treningi na rowerze stacjonarnym wzmacniają i rzeźbią mięśnie dolnych partii ciała – ud, łydek, pośladków. Redukują cellulit i rozstępy.

Regularna jazda na rowerze treningowym to doskonały sposób na poprawę pracy układu krążenia. Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy, miażdżycy, otyłości. Zwiększa wydolność płuc, sprawia, że organizm jest lepiej dotleniony, wzmacnia układ immunologiczny organizmu.

Rower stacjonarny to sprzęt dla każdego

Rower stacjonarny ze sklepu marbo-sport.pl to sprzęt, na którym może ćwiczyć każdy niezależnie od wieku, płci, kondycji, stanu zdrowia. Treningi na rowerze stacjonarnym są też formą rehabilitacji. W zależności od częstotliwości i intensywności ćwiczeń można uzyskać różne rezultaty.

Jazda na rowerze stacjonarnym jest wskazana dla seniorów i osób z nadwagą. Jest bezpieczna dla stawów, nie obciąża ich.

To sprzęt uniwersalny, prosty w obsłudze i bezpieczny. Posiada możliwość regulacji obciążenia, dlatego aby ćwiczyć nie potrzeba dobrej kondycji. Wystarczy wejść na rower, zacząć pedałować, a efekty szybko będą widoczne.

Pomaga schudnąć

30 minut spokojnej jazdy na rowerze stacjonarnym to sposób na spalenie ponad 200 kalorii. Jeżeli zwiększymy czas i tempo treningów, spalanych kalorii będzie znacznie więcej.

To sposób na relaks

Choć ćwiczenia na rowerze stacjonarnym mogą wydawać się monotonne, trzeba pamiętać, że ta forma aktywności fizycznej ma wiele zalet. To sposób na zastąpienie przejażdżki rowerowej lub joggingu, gdy pogoda nie sprzyja.

Na rowerze stacjonarnym można trenować przez cały rok. Trudność treningu można dopasować do własnych możliwości. Aby treningi nie były zbyt monotonne, można połączyć je z oglądaniem telewizji lub słuchaniem ulubionej muzyki. To świetny sposób na relaks, na pozbycie się napięcia psychicznego. Na rowerze stacjonarnym szczególnie warto ćwiczyć jesienią, kiedy często dopada nas smutek i chandra.