Zestaw ogrodowy to stół, krzesła lub fotele. Do tego można dobrać mniejszy stolik kawowy i sofę, a zestaw mebli ogrodowych będzie służył na wszystkie okazje.

Jaki zestaw ogrodowy wybrać?

Stworzenie idealnego ogrodu, który pozwoli na wygodny odpoczynek, nie jest takie proste. Za to jest bardzo przyjemne, bo można planować, planować, planować!

Wybór mebli do ogrodu i innych dodatków jest tak duży, że każdy z nas będzie mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Zestaw ogrodowy z technorattanu, rattanu czy drewna to tylko niektóre z propozycji.

zestaw ogrodowy - zestaw mebli ogrodowych

Zestaw ogrodowy z technorattanu

Dużą popularnością cieszą się w naszym kraju meble do ogrodu wykonane z technorattanu. Technorattan to syntetyczna żywica, która składa się z włókien polietylenowych. Na nie zostały naniesione utrwalacze promieni UV. Oczywiście ten materiał jest wzorowany na rattanie z tą różnicą, że rattan pochodzi z naturalnych włókien, a technorattan ze sztucznych. Z wyglądu jednak są do siebie nieco podobne.

Z technorattanu wykonane są przeróżne rodzaje mebli, dzięki którym uświetnisz wygląd swojego ogrodu, tarasu albo rozległego balkonu.

Jeszcze jakiś czas temu zestaw ogrodowy z technorattanu można było zobaczyć tylko w hotelach lub ogródkach restauracyjnych. Dzisiaj coraz częściej widać je w przydomowych ogrodach lub na tarasach. Świetnie się komponują z nowoczesnymi, ale i z klasycznymi aranżacjami, zatem przypadną do gustu każdemu, kto ceni praktyczne rozwiązania – także w kwestii estetycznej.

Zestaw ogrodowy z technorattanu świetnie komponuje się z drewnianą lub drewnianopodobną podłogą. Całość wygląda bardzo nowocześnie i elegancko, dlatego upiększy wygląd Twojego ogrodu lub tarasu.

Zaletą mebli ogrodowych wykonanych z technorattanu jest fakt, że materiał jest bardzo elastyczny, przez co daje się dowolnie formować. Dzięki temu meble te mogą przybierać różne kształty. Co istotne, technorattan jest dużo trwalszy i mocniejszy niż rattan. To prawdopodobnie dzięki temu, że podlega użyciu odpowiednich technologii, które go wzmacniają.

zestaw mebli ogrodowych - zestaw ogrodowy

Dużym plusem jest także fakt, że technorattan nie odbarwi się od działania promieni słonecznych. To jest tym ważniejsze, że taki zestaw mebli ogrodowych będzie prawdopodobnie stale wystawiony na działanie słońca, na zewnątrz, w ogrodzie albo na balkonie. Jeśli nie ma specjalnej rolety osłaniającej przed słońcem, to trzeba się spodziewać, że ilość słońca będzie duża.

Meble z technorattanu bardzo łatwo utrzymać w czystości, ponieważ wykonane są ze sztucznego materiału. Zatem wystarczy przetrzeć je mokrą ściereczką, aby usunąć zabrudzenia.

Zestaw mebli ogrodowych drewnianych

Nie sposób nie wspomnieć o klasyku klasyków, czyli o drewnie. Drewniany zestaw ogrodowy wpasuje się do każdego rodzaju ogrodu, ponieważ pochodzi wprost z natury. Meble drewniane są dostępne w przeróżnych kształtach i rozmiarach, dlatego możesz z powodzeniem szukać czegoś odpowiedniego dla siebie.

Meble drewniane trzeba stale impregnować i zabezpieczać, a także oczyszczać, aby możliwe było utrzymanie ich w dobrym stanie przez wiele lat. Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem: mocnym, wytrzymałym, a przede wszystkim pięknym, dlatego na pewno przysłuży się stworzeniu rewelacyjnej aranżacji. Na pewno nie będziesz na nie narzekał także pod względem praktycznym.