Black Friday to magiczny dzień w kalendarzu, który wymyślili amerykańscy handlowcy. Za oceanem to prawdziwe święto, a relacje ze sklepów z tego dnia, z kolejkami ustawiającymi się na długo przed otwarciem czy tratującym się tłumem klientów elektryzują nas rokrocznie. W Polsce wyprzedaże nie są aż tak spektakularne, co nie oznacza, że nie warto wziąć udziału w zakupach.
.

Nie oszalej

Patrząc na obrazki w Internecie i widząc ludzi, którzy wyrywają sobie ubrania, przy okazji je rwąc, myślisz: jak można aż tak zwariować i kiwasz z politowaniem głową. Tymczasem, przyznaj sam przed sobą, ile razy na hasło Black Friday promocja sam łapiesz za kartę kredytową i wyczerpujesz limit aż do zera. To równie wielkie, choć mniej malownicze szaleństwo. Potem przecież trzeba spłacić długi, a to już nieco mniej zabawne niż kupowanie. Nie oznacza to, że nie możesz korzystać z kredytów. Po to je wymyślono, aby ułatwiać nam życie. Zacznij jednak od chłodnej analizy i zastanów się, co tak naprawdę opłaca się kupić i z jakiej promocji skorzystać.

Zastanów się, co opłaca się kupić

Jest pewne grupa towarów, które szczególnie warto mieć na oku – są zdecydowanie tańsze, jeśli skorzystamy z oferty przygotowanej z okazji Black Friday. To kosmetyki, odzież, elektronika i AGD. W tych przypadkach sieci oferują zdecydowanie wyższe zniżki niż na pozostałe produkty. To proste, asortyment w modzie i kosmetologii stale się zmienia i sklepy muszą nadążać za nadchodzącymi trendami.

Czy warto skorzystać z okazji?

To oczywiste, my klienci, chętnie sprawiamy prezenty najbliższym, jak i samym sobie. Warto też uzupełnić zapasy ulubionych perfum, czy zaopatrzyć się w ubrania, których styl jest uniwersalny, lub takie które założymy dopiero wiosną czy latem. Z problemem często zmieniających się technologii borykają się sprzedawcy elektroniki i sprzętu gospodarstwa domowego. Choć może nie zależy nam na najnowszym ekspresie do kawy czy telewizorze, to sprzęty te psują się i korzystniej jest wymienić go na nowy niż oddawać do naprawy. Jeśli dokładnie przeanalizujemy listę zakupów, na pewno kupimy rzeczy atrakcyjne i przydatne.

Postaw na elektronikę

Nie ma się co oszukiwać, to jedne z najdroższych zakupów, jakie możemy zrobić. Co więcej, to grupa rzeczy, z których po prostu nie możemy rezygnować. Sprzęt potrzebny nam nie tylko do rozrywki, ale coraz częściej po prostu do pracy. W ostatnim okresie, zamknięci w domach, bardzo wyraźnie odczuliśmy, jak wielka jest siła współczesnej technologii. Dobry komputer, laptop, tablet czy smartfon to nie fanaberia, to wymóg naszych czasów. Elektronika jest droga, ale to sprawia, że wystarczy krótki przegląd rtv euro agd black friday, aby wiedzieć, że nawet tylko kilka procent mniej w tym przypadku okazuje się dobrą okazją.

Nie zapominaj o AGD

Nie wiemy, czy lockdown się nie powtórzy. Zadbajmy o to, aby nasz dom był naszą twierdzą z dobrym wyposażeniem, które pozwoli nam na wypicie kawy lepszej niż w kawiarni, czy samodzielny wypiek chleba. Te drobiazgi: ekspres, maszyna do pieczenia, robot kuchenny już ułatwiły nam życie. Zadbajmy o ich wymianę i nie zapomnijmy o naszych bliskich. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a sprzęt domowy to praktyczny i pożądany prezent.