Wrocław jest trzecim co do wielkości ośrodkiem uniwersyteckim w Polsce. Kształci się tutaj około 150 tys. studentów i liczba ta, co roku wzrasta. Co sprawia, że studenci decydują się na naukę we Wrocławiu?

Najlepsze uczelnie

Podstawowym powodem popularności Wrocławia wśród studentów są uczelnie. Według rankingu szkół wyższych przygotowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”, Wrocław, ma najlepszą akademię wychowania fizycznego w Polsce. Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Wrocławski znajdują się w pierwszej dziesiątce tego rankingu. Warto dodać, że znajduje się tutaj największy w Polsce Uniwersytet Przyrodniczy.

Atmosfera miasta

Miasto stu-mostów, nazywane także polską Wenecją, posiada 12 wysp, w tym znana i lubiana Wyspa Słodowa. Oryginalna architektura i zabytki przyciągają turystów z różnych zakątków świata. Dzięki temu Wrocław jest miastem wielkokulturowym, przyjaznym dla cudzoziemców.

Perspektywy zatrudnienia

Wiele zagranicznych firm rozpoczęło tu swoją działalność. Dzięki temu można zauważyć dynamiczny rozwój gospodarczy. Wrocław jest współczesnym symbolem innowacji i sukcesu. Nie trudno więc znaleźć tutaj odpowiednie zatrudnienie.Inwestują tu znane światowe koncerny, wśród nich: Credit Agricole, Credit Suisse, Google, Whirpool, Hewlett–Packard, ABB, Maco Pharrma, Siemens, Capgemini, Cadbury, IKEA, Makro, Toshiba, Volvo. W pobliżu miasta rozpoczął produkcję koreański koncern LG- Philips, działa również znane centrum analityczne firmy McKinsey.

Zniżki studenckie

Pod względem zniżek, studenci to jedna z najbardziej uprzywilejowanych grup społecznych w naszym kraju. Zgodnie z prawem studentów obowiązuje 51% zniżki na transport międzymiastowy i 50% na komunikację miejską. Okazując ważną legitymację studencką, można uzyskać do 50% zniżki na wydarzenia kulturalne. Praktycznie na każdą usługę w mieście można uzyskać zniżkę. Gdy nie jest to wyeksponowane, warto pytać o upust studencki.

Wiele restauracji (szczególnie sieciowych) także proponuje dania, na które można uzyskać rabat. Aby dowiedzieć się, czy dana restauracja przewiduje zniżkę, warto odwiedzić jej stronę internetową, gdzie na pewno będzie podana ta informacja. Studenci, jako najbardziej aktywna grupa społeczna, otrzymują zniżki na karnety w wielu klubach sportowych. Jest to kolejny powód, dla którego warto korzystać z tej formy aktywności fizycznej. Banki oferują różnego rodzaju bonusy dla studentów. Konto studenckie i specjalne karty kredytowe są bardziej korzystne finansowo niż zwykłe konta i usługi bankowe.

Juwenalia

Juwenalia są jedną z największych imprez studenckich we Wrocławiu. Miały one swój początek już w średniowieczu. Jest to impreza, która trwa przez kilka dni i w czasie jej trwania organizowane są imprezy kulturalne, sportowe i marsze studentów. Wstęp jest płatny, ale odwołując się do poprzedniego akapitu – studenci mają taniej.

Ciekawe spędzenie wolnego czasu

Liczne restauracje, puby i kluby zapewniają rozrywkę w dzień i w nocy. Organizowanych jest wiele imprez kulturalnych, takich jak festiwale muzyczne, literackie, teatralne i kinowe. Nie bez powodu Wrocław otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Wrocław jest idealnym miejscem do rozwoju swoich zainteresowań, poznania siebie i odnalezienia swoich pasji. Można tutaj brać udział w warsztatach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu na świecie. W tym mieście nie można się nudzić!

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę www.upwr.edu.pl/ – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.