Internet stale ewoluuje i tworzy nowe trendy, również w wyglądzie i funkcjonalności stron internetowych. Dlatego właśnie przed zleceniem projektowania nowej strony internetowej warto zapoznać się z „must haves”, które musi posiadać nasza strona www w 2023 roku.

Nowoczesne strony internetowe muszą posiadać angażującą stronę główną

Strona główna jest prawdopodobnie pierwszą stroną, na którą trafiają użytkownicy, gdy odwiedzają Twoją stronę internetową. Przez to jest głównym czynnikiem, który może świadczyć o porażce albo sukcesie naszej strony www. Badania pokazują, że masz mniej niż sekundę na zrobienie wrażenia, dobrego lub złego, na użytkownikach Internetu. Żeby zdecydować, czy pozostać na stronie, czy z niej wyjść, potrzebujemy natomiast zazwyczaj tylko kilku sekund.

Co musi zawierać strona główna?

To krótkie okno czasowe dowodzi, że dobrze zaprojektowana i interesująca strona główna ma kluczowe znaczenie dla pozyskiwania potencjalnych klientów i sprzedaży w naszej firmie. Co więc powinna zawierać nasza strona główna, jeżeli chcemy, żeby użytkownicy spędzali na niej więcej niż kilka sekund?

  • Wyraźny nagłówek, który jasno i zwięźle opisuje, czym się zajmujesz. Dzięki niemu odwiedzający natychmiast poznają usługi świadczone przez Twoją firmę, które zachęcą ich do pozostania na stronie internetowej.
  • Krótki opis tego, kim jesteś, co robisz i gdzie to robisz. Nie każ potencjalnym klientom przeglądać Twojej witryny w poszukiwaniu podstawowych informacji. Wymień swoje usługi wraz z linkami do bardziej szczegółowych adnotacji na ten temat.
  • Dodaj jedną lub dwie recenzje od poprzednich klientów i link do strony z referencjami.

Strony internetowe muszą posiadać stronę opisująca usługi albo produkty Twojej firmy

Strona usług jest ważną częścią Twojej witryny. To właśnie Twoja oferta sprzedaży przyciąga klientów – dlatego strona, w której ją opisujesz, a nawet bezpośrednio sprzedajesz swoje produkty, to must have każdej witryny w 2023.

Skorzystaj z tej strony, aby opisać swoją ofertę, odpowiedzieć na pytania, które mogą zadawać klienci, udowodnić swoje umiejętności przy pomocy recenzji i podać sposoby skontaktowania się z Twoją firmą.

Tworzenie stron www – nie zapomnij o opiniach klientów i referencjach

Zaufanie jest kluczowe przy sprzedaży produktów i usług online. Możesz je zdobyć, uwzględniając recenzje klientów i studia przypadków (jeżeli Twoja działa w branży, która je posiada), aby zaprezentować swoją pracę. Podkreślanie społecznego zaufania do Twojej działalności i statystyk przedstawionych w formie grafik może być świetnym sposobem na budowanie wiarygodności wśród odwiedzających witrynę. Jeśli widzą, że 100 lub 1000 osób już skorzystało z Twoich usług, może to pomóc skłonić ich do wybrania właśnie Twojej firmy.

Tworzenie stron internetowych – nowoczesna strona internetowa musi posiadać wiele form kontaktu

Możesz mieć najbardziej niesamowity projekt strony i wszechstronną treść opisującą Twoje usługi, ale musisz też ułatwić potencjalnym klientom podejmowanie działań, gdy są zainteresowani Twoją ofertą. Oznacza to zapewnienie im różnych form kontaktu. Numer telefonu, adres e-mail, formularz kontaktowy czy nawet możliwość umówienia się na konsultację online to teraz podstawa dla każdej witryny.

Projektowanie strony internetowej – co daje nam dużo opcji kontaktu?

Zaletą udostępnienia różnych opcji jest to, że nie każdy lubi teraz podnosić słuchawkę telefonu (a raczej klikać w jego ikonkę na smartfonie), aby skontaktować się z firmą. Formularz kontaktowy lub adres e-mail oznacza, że nie przegapisz tego zapytania. Formularze online umożliwiają również kontaktowanie się z Tobą poza godzinami pracy.

Linki umożliwiające kontakt z Tobą w mediach społecznościowych mogą zapewnić klientom możliwość skontaktowania się z Tobą również na ich ulubionej platformie społecznościowej. Umieść dane kontaktowe w widocznych miejscach. Najlepiej jeśli będzie to osobna zakładka lub dodatkowe miejsce w stopce.

Tworzenie stron internetowych – responsywność to główny must have strony www w 2023 roku

Strony internetowe muszą być oczywiście profesjonalnie zaprojektowane, pełne merytorycznych treści i ciekawych grafik i muszą posiadać różne formy kontaktu. Ale przede wszystkim muszą być responsywne. Oznacza to, że są dopasowane do otwierania na różnych urządzeniach, również smartfonach oraz tabletach. Ponieważ obecnie duża część klientów trafia na naszą stronę właśnie przez te urządzenia, to strona musi być do nich dopasowana.

Jeżeli po wejściu na naszą stronę www przez smartfona potencjalny klient zobaczy rozjechane treści i nachodzące na siebie konta, to… prawdopodobnie nigdy nie przejdzie z bycia potencjalnym klientem do tego rzeczywistego. Dlatego nowoczesne strony www muszą pamiętać o tym aspekcie.

Tworzenie stron www – zatrudnij specjalistę

Jeżeli ilość rzeczy, które musi posiadać Twoja strona www Cię przerasta, nie panikuj – wszystkie te zasady i trendy zna na pewno profesjonalna agencja marketingowa, którą możesz wynająć do stworzenia Twojej strony internetowej. Posiada ona też na pewno profesjonalny kreator stron www, który sprawi, że proces tworzenia stron internetowych będzie profesjonalny i skuteczny. Dodatkowo taka agencja zadba o pozycjonowanie stron internetowych, które da nam dobre wyniki w wynikach wyszukiwania Google, co bezpośrednio prowadzi do większej ilości klientów.