Język angielski coraz częściej jest obecny w naszym codziennym życiu. Większość informacji ze świata podawana jest właśnie w języku angielskim i nie zawsze mamy możliwość zetknąć się z tłumaczeniem na język ojczysty. Z tego względu warto poznać jak najwięcej angielskich słów i zwrotów, co pozwoli nam zrozumieć informacje zawarte na stronie internetowej, w gazecie czy telewizji i dzięki temu być na bieżąco z danymi tematami i wydarzeniami na świecie. O czym warto pamiętać przy nauce słówek? Jakie najważniejsze słówka angielskie warto poznać i jak używać ich w zdaniach? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Ile trzeba znać słów żeby mówić po angielsku?

Jeśli dopiero zaczynamy naukę języka angielskiego, na poziomie podstawowym wystarczy opanowanie około 1000 słów. Tyle jest konieczne do zrozumienia prawie 80% języka w prostych, codziennych sytuacjach. Jednakże nie ma sensu zatrzymywać się na tym etapie. Według ekspertów do rozumienia niespecjalistycznych tekstów niezbędna jest znajomość około 3000 słów i zwrotów w języku angielskim. Oczywiście nie warto uczyć się samych słówek. Chcąc komunikować się w języku angielskim konieczna jest także znajomość gramatyki i zasad obowiązujących przy tworzeniu przykładowych zdań i w używaniu poszczególnych zwrotów.

Jak samemu nauczyć się języka angielskiego?

Jeśli uczysz się w domu pomocne mogą okazać się fiszki. Z jednej strony mamy słówko po polsku, z drugiej w języku angielskim. Na początku nauki warto wypisać sobie wszystkie przydatne słowa, które przychodzą nam do głowy – przedmioty codziennego użytku, podstawowe czynności i czasowniki, jedzenie, środki transportu itd. Dzięki temu łatwo nauczysz się najpopularniejszych angielskich słów używanych na co dzień.

Domowa nauka może przynieść wiele korzyści, ale znacznie skuteczniejszy sposób to nauka angielskiego w szkole językowej. Dzięki temu pod okiem nauczyciela nie tylko nauczysz się najważniejszych angielskich słów, ale także podczas pracy w grupie będziesz ćwiczyć ich prawidłową wymowę i użycie w codziennych sytuacjach. Świetnym wyborem jest szkoła językowa LiveEdu.pl. Doświadczeni nauczyciele uczą nie tylko słówek, ich prawidłowej wymowy, ale także pokazują przykłady użycia poszczególnych słówek i zwrotów w codziennych sytuacjach.

Ciekawe angielskie słówka

Oprócz podstawowych słówek umożliwiających swobodną komunikację, warto nauczyć się także kilku niecodziennych, rzadziej spotykanych słów. Ich znajomość pozwoli nam zabłysnąć w towarzystwie lub w czasie rozmowy z osobą, dla której język angielski jest językiem ojczystym. Poniżej przestawiamy kilka ciekawych słówek wraz z krótkim opisem.

Sophisticated

To bardzo eleganckie określenie na osobę doświadczoną, obytą w świecie, będącą w wysokim punkcie rozwoju. Brzmi znacznie lepiej niż popularne experienced i świadczy nie tylko o bogatym słownictwie, ale i o wysokiej kulturze rozmówcy.

Fragrance

Synonim słowa smell (zapach). Wymowa jest znacznie bardziej romantyczna, nawet eteryczna przez co już samo słowo kojarzy się z przyjemnym zapachem.

Although

Znacznie elegantsze określenie niż but (ale). W wypowiadanych zdaniach brzmi poważnie, wydaje się być bardziej dosadne, a także pokazuje opanowanie i wysoką kulturę rozmówcy.

Magnificent

W języku angielskim istnieje wiele słów, na określenie, że coś jest wspaniałe. Do tych najbardziej podstawowych słówek warto włączyć takie, które brzmi wręcz po królewsku. Dzięki niemu można dosadnie wyrazić swój zachwyt.

Appropriate

Tego słowa można użyć zamiast popularnego good czy right. Określamy w ten sposób, że coś jest właściwe i odpowiednie.

Extraordinary

Język angielski posiada wiele słów na podkreślenie wyjątkowości danej rzeczy. Do najpopularniejszych angielskich słów w tym temacie należy special lub unusual. Warto uczyć się synonimów, dzięki którym możemy wzbogacić nasze słownictwo.

Wonder

Przykład angielskiego słówka o różnorodnym znaczeniu. W języku angielskim niektóre słowa mają różne tłumaczenie w zależności od tego czy przedstawiają rzeczownik czy czasownik. W przypadku wonder może to być zarówno cud jak i zastanawiać się.