Dbanie o włosy jest znacznie prostsze, gdy do swojej dyspozycji masz liczne, praktyczne akcesoria do włosów. Niektóre z tych przedmiotów można wykorzystywać na co dzień, inne zaś okazują się niezwykle przydatne w konkretnych zabiegach włosowych. Jeśli pragniesz wzbogacić swoje praktyki pielęgnacyjne o użyteczne przybory, mamy dla Ciebie garść inspiracji. Sprawdź nasze propozycje przydatnych akcesoriów do włosów!

Jedwabne gumki do włosów

Gumki do włosów wykonuje się z najróżniejszych materiałów — od bawełny aż po rozmaite tworzywa sztuczne. To tanie i powszechnie dostępne akcesorium codziennie towarzyszy posiadaczkom dłuższych włosów. Niestety, częste ich stosowanie może sprawić, że włosy w miejscu związania zaczną się wycierać, a z czasem mogą zacząć nawet się łamać lub rozdwajać. By temu zapobiec, warto używać gumek wykonanych z bardzo gładkiego materiału — na przykład właśnie jedwabiu lub gładkiej bawełny o drobnym splocie.

Turban na włosy

Ta propozycja wielu osobom może wydać się dość egzotyczna, zdecydowanie jednak warto dać jej szansę. Wykonany z gładkiego materiału turban to doskonała alternatywa dla tradycyjnego ręcznika, w który zawijamy włosy podczas zabiegów lub w celu odsączenia ich z wody. Dlaczego? Szorstkie powierzchnie mogą przyczyniać się do uszkadzania powierzchni włosów, a sam ręcznik dość trudno poprawnie tak, by nie musieć co rusz poprawiać całej konstrukcji. Turban uszyty jest tak, by dobrze trzymał się na Twojej głowie i nie zsuwał pod wpływem ciężaru wilgotnych włosów.

Szczotka typu paddle brush

Na rynku dostępne są różne rodzaje szczotek, jednak nie wszystkie spełniają swoją funkcję równie dobrze. Wiele włosomaniaczek skarży się, że używane przez nie akcesoria są niewygodne w użytkowaniu, łamią lub elektryzują włosy. Warto więc zaopatrzyć się w szczotkę wykonaną głównie z naturalnych materiałów, które pozwolą uzyskać lepsze właściwości antystatyczne. Jeśli chodzi o kształt akcesorium, szerokie szczotki typu paddle brush zwykle okazują się najlepszym wyborem. Nie tylko są one niezwykle wygodne w użytkowaniu, lecz także pozwalają na szybsze, łatwiejsze rozczesanie pasm — bez szarpania, łamania i wyrywania włosów. Drewnianą szczotkę paddle brush z kauczukową poduszką pneumatyczną oferuje na przykład polska marka Anwen.

Wałek do kręcenia włosów

Jeśli marzysz o pięknych lokach lub zjawiskowych falach, zdecydowanie powinnaś wypróbować wałki do włosów. Te proste akcesoria do włosów z powodzeniem mogą być zakładane w ramach codziennej stylizacji — doskonale nadają się do wydobywania skrętu. Wałki do włosów to również świetna alternatywa dla lokówki i zabiegów z użyciem wysokiej temperatury. Stwórz burzę bujnych loków bez uszkadzania pasm!

Podczas doboru tego gadżetu zwróć szczególną uwagę na materiał, z jakiego został wykonany dany wałek. Odradza się zakup akcesoriów pokrytych szorstkim materiałem, mogącym uszkadzać pasma. Lepiej zrezygnować także z wałków twardych — jeśli zechcesz zawijać włosy na noc, takie gadżety mogą być przyczyną dyskomfortu. W większości przypadków świetnym wyborem będą miękkie, długie wałki jedwabne. Taki produkt znajdziesz na przykład w ofercie polskiej marki Anwen.