W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie domami z drewna. Niewątpliwie ma to związek z troską o ochronę środowiska. Z tego względu Polacy poszukują przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją drewnianych konstrukcji. Przemysław Balcewicz – dyrektor firmy Eko Architektura opowie o celach firmy, oraz tym, dlaczego drewno jest tak ważne w życiu każdego z nas.
.

Panie dyrektorze, proszę opowiedzieć o tym, dlaczego zarządzana przez Pana firma zdecydowała się na tworzenie drewnianych konstrukcji mieszkalnych. Trend na drewno pojawił się w ostatnich latach, a Pana firma z dużym powodzeniem realizuje życzenia Polaków od wielu lat.

Eko Architektura działa na polskim rynku od wielu lat. Nasze początki nie należały do łatwych, niemniej jednak, cele, które nam przyświecały sprawiły, iż dzisiaj jesteśmy uznawani za lidera w branży. U podstaw naszego myślenia o budowie domów znajdowała się troska o środowisko. Chcieliśmy wyprzedzić czasy, w których żyliśmy. Z tego względu podjęliśmy ryzykowną decyzję, i za główny surowiec wykorzystywany w Eko Architekturze wybraliśmy drewno.

Surowiec jakim jest drewno pozyskujemy z drzew rosnących na północy naszego kontynentu. Badania przeprowadzone przez naszych specjalistów wskazały, iż jedynie skandynawskie drewno doskonale odnajduje się w naszej szerokości geograficznej. Oprócz tego, drewno posiada szereg właściwości, które dobrze wpływają na nasze samopoczucie, a także kondycję organizmu.

Proszę opowiedzieć o jakich właściwościach mówimy? Drewno od zawsze stanowiło integralna część każdego domu, niemniej jednak nigdy nie wspomina się o jego wpływie na organizm.

Największą zaletą drewna jest to, iż przeciwdziała unoszeniu się kurzu w powietrzu, dzięki czemu staje się wybawieniem dla osób cierpiących na alergie oddechowe. Oprócz tego ciepła barwa desek uspakaja nasze nerwy i odpręża ciało. W drewnianych pomieszczeniach śpimy lepiej i budzimy się wypoczęci. Przyczynia się do tego kolejna właściwość drewna, jaką jest regulacja poziomu wilgoci w powietrzu. Gdy powietrze jest zbyt wilgotne, drewno pochłania jej nadmiar, gdy natomiast jest suche, drewno oddaje je do otoczenia. Ostatnią, niezwykle cenną właściwością drewna jego zapach, a właściwie olejki eteryczne znajdujące się w każdym z jego włókien. Wiele osób w naszym kraju zmaga się z bólem zatok. Specyficzny zapach olejków skutecznie udrażnia drogi oddechowe.

Z jakich powodów Polacy powinni skorzystać z usług Eko Architektury?

Eko Architektura jest wyjątkową firmą. Oprócz projektowaniem oraz wznoszeniem drewnianych domów całorocznych podejmujemy się budowy:

  • Domków ogrodowych i altan,
  • Domów letniskowych i saun,
  • Garaży i wiat,
  • Domów z izolacją,
  • Akcesoriów z drewna,

Oprócz szerokiej oferty oferujemy najlepszą cenę na rynku. Nasi specjaliści dążą do zaproponowania najlepszej ceny w stosunku do wykonanej usługi. Tylko u nas zestaw Premium jest standardem. Jesteśmy jedną z niewielu firm, które w każdym zestawie oferują wysokiej klasy sosnowe drzwi, a także okna i szyby. Zestaw niezbędnych akcesoriów potrzebnych do montażu, również wliczony jest w cenę. Decydując się na wybór z naszego katalogu drewnianego domu całorocznego, klienci na realizację projektu czekają nie więcej niż cztery tygodnie. Czas ten może zostać wydłużony jedynie w przypadku projektów tworzonych od podstaw. Jest to spowodowane chociażby czasem potrzebnym na przygotowanie projektu według przemyśleń klienta. A także zebraniu specjalistów, którzy stwierdzą czy zostaną spełnione wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Przygotowanie fundamentów, na których stanie dom jest równie ważne, a ze względu na umiarkowany klimat, w którym leży Polska należy liczyć się z przesunięciem czasowym.

Co z gwarancją? Czy Eko Architektura bierze pod uwagę usterki, do których może dojść podczas produkcji?

Polskie prawo wymaga, aby każdy, kto decyduje się na handel swoimi produktami musiał wziąć na siebie odpowiedzialność związaną ze zwrotem i naprawą towarów. Nasz firma zawsze zwraca uwagę swoim klientom, aby zachowywali przy sobie dokumenty, które w przyszłości mogą być podstawą do wykonania gwarancji.