Efektywność kursu językowego zależy od wielu czynników. Metody edukacyjne powinny być dopasowane do specyfiki kursantów. Zróżnicowanie wiekowe to typowy podział warunkujący powstanie grupy językowej. Inna oferta przygotowana jest dla dzieci, inna dla dorosłych oraz seniorów.
KURS językowy

Skuteczny kurs… czyli jaki?

Skuteczność kursu oceniana jest przez zasób przyswojonej wiedzy. Dotyczy to nie tylko teorii, lecz także nabytych zdolności praktycznych. Znać zasady a swobodnie mówić – to czasami dwie odrębne kwestie. Współczesne kursy języka angielskiego ukierunkowane są zatem na swobodne wypowiedzi. Niektórym ludziom bardzo trudno jest przełamać barierę językową. Bardzo często rozumiemy obcy przekaz, lecz nie jesteśmy w stanie bez skrępowania poruszać się w obszarze mowy. Niektórym osobom wydaje się, że mówią śmiesznie, dziwnie… czyli nieskładnie, bez naturalnego dla danego języka akcentu.

O warsztacie edukacyjnym decyduje technika nauczania. Empik School zapewnia kursy oparte o wieloaspektowe płaszczyzny kształcące. Szkolenia dla dorosłych obejmują między innymi kursy standardowe. Ukierunkowane są na język ogólny, gramatykę, konwersację, kursy „Business English”, szkolenia przygotowujące do egzaminów (np. Cambridge). Na szczególną uwagę zasługuje kurs, który umożliwia swobodne posługiwanie się mową w otoczeniu anglojęzycznym. Tego typu nauka przeznaczona jest dla osób, którym język angielski potrzebny jest na co dzień w pracy. Specjalne grupy tworzone są dla seniorów (czyli dla osób 50+). Dzięki takiemu zróżnicowaniu można dostosować tempo do potrzeb kursantów.

Ciekawym połączeniem są kursy prowadzone w grupie z jednoczesnym uaktywnieniem platformy online. Siatkę poszczególnych zajęć bez żadnego problemu można dostosować do aktualnego zasobu wiedzy oraz umiejętności. Zajęcia grupowe i zajęcia przed komputerem to dobry sposób na jednoczesny monitoring postępów.

Przygotowanie do egzaminów dotyczy zarówno matury, jak i bardziej specjalistycznych testów. Dodatkowo Language School umożliwia skorzystanie z kursów wakacyjnych. Jak pokazują statystyki, podczas wakacyjnej przerwy można zapomnieć ok. 80% przyswojonej dotychczas wiedzy. Wakacyjna szkoła to szansa na zachowanie odpowiedniego poziomu.

Korzyści płynące z kursów

Profesjonalne kursy językowe zapewnią nie tylko poziom odpowiedniej wiedzy i umiejętności praktycznych, lecz także poczucie bezpieczeństwa. Współczesny rynek pracy wymaga od kandydatów komunikatywnej znajomości języka angielskiego. Dostęp do najnowszych materiałów dydaktycznych wpływa istotnie na pożądany rezultat. Empik School to propozycja także dla firm. Ewentualność przeprowadzenia kursu w siedzibie firmy pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Specjalistyczne szkolenie dostosowane jest do indywidualnych potrzeb. Fachowość nauczania wzmacniana jest przez innowacyjne metody nastawione nie tylko na gramatykę, lecz także na konwersację. Szczególną rolę odgrywają regularne spotkania z native speakerem. Kontakt z taką personą potrafi ośmielić językowo.

Satysfakcjonująca nauka języka angielskiego jest dzisiaj koniecznością. Indywidualne podejście do kursanta w Language School daje możliwość komfortu i swobody pracy. Szybkie efekty są możliwe do osiągnięcia. Nie zapominajmy jednak o indywidualnym zaangażowaniu.