Chcesz zapisać się na studia podyplomowe i szukasz kierunku, który będzie nie tylko przyszłościowy, ale także zgodny z twoimi zainteresowaniami? Aby ułatwić ci kolejny krok w świecie szkolnictwa wyższego, wzięliśmy pod lupę polecane specjalizacje, które możesz ukończyć w formie studiów podyplomowych online.

Studia podyplomowe online – najważniejsze informacje

Zanim weźmiemy pod lupę polecane kierunki, warto na chwilę pochylić się nad samymi studiami podyplomowymi online. To możliwość nauki przez Internet w dowolnym miejscu i czasie, która pozwala na połączenie edukacji z życiem zawodowym albo prywatnym. To często także jedyna szansa dla osób z niepełnosprawnościami i zamieszkujących na wsi czy w małych miastach, które mają utrudniony dostęp do szkół wyższych.

Nauka na studiach podyplomowych online odbywa się za pośrednictwem platformy e-learningowej, na której nie tylko znajdziesz materiały edukacyjne, ale także testy cząstkowe i generalne. W przypadku studiów podyplomowych na niektórych kierunkach konieczna jest również realizacja praktyk w określonym wymiarze godzinowym. Na zakończenie (po 2-4 semestrach) słuchacze przystępują do obrony pracy dyplomowej, a następnie otrzymują świadectwo, które jest identyczne z tym wydawanym studentom uczęszczającym na zajęcia w formie stacjonarnej.

Studia podyplomowe z psychologii – czy warto?

Studia podyplomowe z psychologii z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nie bez powodu – nieustanne zapotrzebowanie w branży sprawia, że jest to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków. Wybierając właśnie te studia online, możesz zdecydować się na jedną z dziesiątek specjalizacji. Przykładowo, w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego (najlepszej uczelni roku 2022 wg ogólnopolskiego rankingu edukacyjnego) możesz zapisać się na coaching z elementami psychologii, psychologię sądową, psychologię w biznesie, praktyczną psychologię społeczną czy psychologię kliniczną. Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z tą dziedziną nauki, to studia podyplomowe online są wręcz konieczne.

Logopedia – dlaczego te studia podyplomowe są dobrym wyborem?

Logopedia to studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej. Dostępne kierunki obejmują między innymi logopedię z neurologopedią, z alternatywną i wspomagającą komunikacją, ogólną i kliniczną czy też logopedię z emisją głosu. Większość z nich ma charakter kwalifikacyjny. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku psychologii, tak i praca w dziedzinie logopedii wymaga ukończenia studiów podyplomowych w formie online albo stacjonarnej.

Studia podyplomowe z rolnictwa – sprawdź, czy to kierunek dla ciebie

Ciekawym wyborem są studia podyplomowe z rolnictwa, na które mogą zapisać się także absolwenci kierunków nierolniczych. To między innymi takie specjalizacje jak doradztwo rolnicze, rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych czy rolnictwo z instrukcją zakupu i przekształcenia ziemi. Decydując się na właśnie takie studia podyplomowe online, poznasz wszystkie niezbędne informacje związane z marketingiem i zarządzaniem agrofirmą oraz zdobędziesz uprawnienia rolnicze, które są niezbędne do zakupu ziemi, uzyskania dotacji czy otwarcia gospodarstwa rolnego.