Każdy rodzic pragnie zaoferować swojemu dziecku możliwość rozwijania pasji oraz zdobywania nowych umiejętności. Wybór odpowiednich aktywności dodatkowych zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych zadań. W tym artykule podpowiadamy, na jakie zajęcia warto zapisać 6-7 latka.

Zajęcia taneczne

Przygodę z zajęciami tanecznymi zdecydowanie warto zacząć jak najwcześniej. Dusza tancerza w dziecku może jednak obudzić się w różnym wieku, dlatego jeśli nasza pociecha wyraża chęć rozwoju w tym kierunku, powinniśmy ją wspierać. Ten rodzaj aktywności pozwala rozwinąć u dziecka sprawność motoryczną, a także wyobraźnię przestrzenną. Warto także wspomnieć, że zajęcia taneczne oferują korzyści zarówno dla rozwoju fizycznego, jak i emocjonalnego dziecka. Taka aktywność wspiera małego tancerza w radzeniu sobie z emocjami oraz zwiększa jego pewność siebie, co przydaje się na wszystkich etapach życia.

Zajęcia artystyczne

Dla młodych miłośników sztuki, posiadających niemałą wyobraźnię oraz chęć wyrażania siebie poprzez swoje dzieła, proponujemy zajęcia artystyczne! Nauka rysowania czy malowania oferuje dzieciom możliwość ekspresji, wyrażania towarzyszących im uczuć w formie sztuki, napawając ich przy tym pewnością siebie i zadowoleniem z tworzonych dzieł. Zajęcia artystyczne mogą być szczególnie korzystne dla dzieci, które potrzebują rozładować towarzyszące im napięcie oraz poradzić sobie z niełatwymi emocjami.

Zajęcia artystyczne wspierają dziecko w rozwoju wyobraźni oraz zdobywaniu nowych umiejętności. Należy przy tym zaznaczyć, że takie warsztaty nie muszą obejmować malarstwa czy nauki rysowania, a skupiać się na innych aktywnościach, takich jak tworzenie ceramiki artystycznej.

Zajęcia poświęcone odkrywaniu świata

Zajęcia dodatkowe powinny zapewniać nie tylko odpowiednią dawkę wiedzy, ale równocześnie być interesujące oraz absorbujące dla dziecka. Ciekawe rozwiązanie stanowią edukacyjne warsztaty i wykłady, które zaszczepiają ciekawość świata, zachęcając do odkrywania różnych aspektów otaczającej nas rzeczywistości. Różnorodność omawianych zagadnień sprawia, że nasza pociecha może odnaleźć tematy, które w szczególności ją pasjonują oraz na przestrzeni kolejnych lat dalej rozwijać się w wybranej dziedzinie.

Wybierając takie zajęcia, zdecydowanie powinniśmy przeanalizować ich program – powinien on tworzyć miejsce poświęcone zarówno zabawie, jak i nauce. Takie spotkania wprowadzą 6-7 latka w inspirujące środowisko edukacji, pozwalając mu odkrywać własne możliwości, rozwijać pasje, poznawać oraz rozumieć otaczający go świat.

Sprawdź ofertę zajęć, podczas których Twoje dziecko będzie mogło odkrywać świat poprzez prowadzenie doświadczeń, eksperymentowanie oraz obserwację: https://wsobote.uniwersytetdzieci.pl/oferta/odkrywanie

Zajęcia sportowe

Uprawianie sportu pozwala zadbać o kondycję fizyczną, a także wspiera zdrowie psychiczne – regularna aktywność fizyczna jest ważna zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Zajęcia sportowe pozwalają dziecku rozładowywać nadmiar energii, poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego, a przy tym stanowią doskonałą okazję do integracji z rówieśnikami. Sporty zespołowe w szczególności pokazują dzieciom, jak istotna jest współpraca, a także uczą ich rozwijania relacji z innymi ludźmi.

Zajęcia muzyczne

Rozwijanie zdolności muzycznych wiąże się ze stymulowaniem mózgu dziecka – jeśli nasza pociecha pragnie nauczyć się gry na instrumencie lub rozwijać swoje umiejętności wokalne, zdecydowanie warto ją zapisać na zajęcia muzyczne. Muzyka wpływa na sferę poznawczą, przyczyniając się do poprawy pamięci i zdolności uczenia się, co korzystnie wpływa na naukę języków czy przedmiotów ścisłych. Nie można również zapomnieć, że grupowe zajęcia muzyczne wpływają na rozwój kompetencji społecznych.

Wybierając zajęcia dla 6-7 latka, zdecydowanie warto uwzględnić plan dnia, zainteresowania oraz możliwości naszej pociechy. Powinna być to aktywność, która wzbudzi w dziecku ciekawość świata i zachęci do dalszego rozwijania swoich zainteresowań i pasji.