Im więcej nieruchomości posiadamy, im więcej inwestujemy, im większy obrót nieruchomościami prowadzimy, tym obsługa transakcji, ewentualnych sporów wymaga znajomości przepisów prawa. Inwestowanie w nieruchomości po egzekucji, do remontu, z nieuregulowanym stanem prawnym może być bardzo opłacalne pod warunkiem, że poradzimy sobie z formalnościami.

Kłopotliwe inwestycje o dużym zwrocie

Coraz popularniejsze jest inwestowanie w odkup nieruchomości będących wyzwaniem dla inwestora. bynajmniej nie chodzi o remont nieruchomości, ic lokalizację, a o stan właścicielski, zadłużenie itp. Sa to czesto łakome kaski na rynku nieruchomości. czasem niewiele wystarczy, aby inwestycja była trafiona i zwróciła się niewielkim kosztem, w innych przypadkach nie jest to łatwe i postępowanie sądowe potrafi trwać kilka lat pomimo korzystania z usług jakie świadczy kancelaria GK radcowie w zakresie doradztwa i reprezentacji.

Specjalizacja kancelarii radców prawnych gwarancją profesjonalnej porady

Skuteczne porady prawne są w cenie. Inwestycje w nieruchomości niekoniecznie jako deweloper wymagają wsparcia prawnego jakie zapewnia kancelaria radców prawnych o specjalizacji nieruchomości. Niektóre kancelarie wyspecjalizowały się wyłącznie w obsłudze prawnej nieruchomości i doradztwie inwestycyjnym. Jak się okazuje popyt na takie usługi jest bardzo duży, a dzięki świadczeniu usług online nie brakuje klientów z całego kraju i nie tylko. Kancelarie obsługują majątek przedsiębiorstwa, jak też nieruchomości mieszkalne.

Pomoc prawna – zakres

Co prawda radca prawny nie jest od tego by radzić nam czy dana inwestycja jest opłacalna i jaki może przynieść zysk, to jednak zadaniem radcy może być oszacowanie ryzyka związanego ze stanem prawnym nieruchomości, bądź też analiza zagrożeń płynących z ograniczeń prawnych danej nieruchomości, wskazanie możliwości dokonania cesji czy sprzedaży nieruchomości itp. Oprócz porad i propozycji rozwiązań problematycznych zagadnień prawnych radca prawny może za inwestora przygotować stosowne umowy najmu, sprzedaży, użyczenia itp. To także odpowiednia osoba do reprezentowania klienta przed sądami w sporach. wszelkie pisma, zgłoszenia, pozwolenia to całokształt usług w zakresie których kompetencje posiada radca prawny obsługujący nieruchomości.

Koszty usług radcy a korzyści

Korzystanie z usług profesjonalnego prawnika w obrocie nieruchomościami to podstawa sukcesu inwestora. samodzielnie można operować na rynku, jednak wymaga to doskonałej orientacji w przepisach prawa nieruchomości, prawa budowlanego, spadkowego, egzekucyjnego i przepisach z wielu pokrewnych dziedzin. Poza wiedza teoretyczną istotne znaczenie ma praktyka zastosowania przepisów, umiejętności ich interpretacji, dostęp do orzecznictwa jakim można podeprzeć się w argumentacji swoich racji. Doświadczenie prawnika pozwala zaoszczędzić wiele czasu, uniknąć problemów, a ostatecznie zyskać o wiele więcej na inwestycji. Czasem pomoc radcy przyda się w negocjacjach z bankiem, urzędem, współwłaścicielem.