Przedstaw kolejne zjawy pojawiające się w domu Scrooge’a.

Duch Marleya – pojawia się w domu Scrooge’a, aby przestrzec go przed losem podobnym do swojego i zapowiedzieć wizytę kolejnych duchów. Jest to przerażająca zjawa – blady, przezroczysty, ze zmierzwionymi włosami, wlecze za sobą ciężki łańcuch złożony z kas pancernych, kluczy, sakiewek z pieniędzmi.

Duch Wigilijnej Przeszłości – wygląda trochę jak karzeł, trochę jak dziecko. Ma białą szatę, z jego głowy wytryska strumień światła, w ręce trzyma kapturek do gaszenia świec. Przybył, aby przypomnieć Scrooge’owi wszystkie jego wcześniejsze Wigilie. Zabiera go w podróż w przeszłość i uświadamia mu, jakie błędy popełnił wobec osób, które kiedyś go kochały, jak zmarnował swoje życie. Z tej podróży wynika, że dzieciństwo Scrooge’a nie było idealne, chłopcu brakowało miłości ojca, wielokrotnie czuł się odrzucony. Spotkanie z nieżyjącą już siostrą przypomina Scrooge’owi Freda – najbliższą mu osobę, którą tak źle potraktował w dzień Wigilii. Z kolei wizyta w domu byłej narzeczonej uświadamia Ebenezerowi błąd, jaki popełnił zamieniając miłość dziewczyny na karierę i gromadzenie pieniędzy.

Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia – to poczciwy olbrzym przystrojony gałązkami ostrokrzewu, symbolizuje ciepło i miłość Wigilii. Wędrówka z nim uświadamia Scrooge’owi, w jaki sposób powinno się obchodzić święta. W ubogich domach nie brak miłości i serdeczności. Widok uśmiechniętego, choć ciężko chorego małego Tima Cratchita budzi w Scrooge’u współczucie i potrzebę niesienia pomocy.

Duch Przyszłych Wigilii – najbardziej przerażający spośród wszystkich duchów. Milcząca postać w czarnym płaszczu. Zabiera Ebenezera w straszliwą podróż – pokazuje mu jego własny pogrzeb. Jeśli Scrooge nie zmieni swojego zachowania, nie będzie dla niego ratunku, umrze w samotności, wśród ludzi zawistnych. Nikt nie będzie opłakiwał jego śmierci.