Chociaż już od listopada powinniśmy być gotowi na mrozy, zazwyczaj za każdym razem, gdy się pojawiają, jesteśmy zdziwieni. Dlatego warto zawczasu zdecydować się na zakup ciepłych ubrań i akcesoriów. Co ciekawe, nie zawsze musisz ubierać się na cebulkę, aby było Ci ciepło. Czasem wystarczy po prostu wysokiej jakości odzież oraz dodatki z odpowiednich tkanin, aby przetrwać niskie temperatury. W tym artykule podzielimy się z Tobą naszym trikiem na chłody. Już za moment poznasz najcieplejszy materiał na zimę, który stanie się nieodłącznym elementem Twojej garderoby od listopada do marca!
Nie pozwól, by zima Cię zaskoczyła – sięgaj po sprawdzone rozwiązania
Zimy w ostatnich latach są dość łagodne, ale nie da się ukryć, że od czasu do czasu dają nam w kość. Warto zadbać o to, aby w szafie znalazły się ciepłe akcesoria, dzięki którym nie dasz się zaskoczyć temperaturze za oknem. Jeśli do tej pory skład ubrań i dodatków był u Ciebie na dalszym planie podczas zimowych zakupów, czas to zmienić. Jakie są najlepsze tkaniny i surowce na zimę?
- Wełna owcza – klasyczny i bardzo dobry wybór na zimowe miesiące. Wełna owcza grzeje i pomaga lepiej znieść mrozy, ale niestety przez swoją strukturę często drapie. Skóra swędzi, a Ty możesz odczuwać dyskomfort.
- Nylon to najkorzystniejszy wybór spośród syntetyków. Zatrzymuje ciepło, jednak skóra może się pod nim pocić, co nie jest przyjemnym odczuciem.
- Jedwab – to bardzo szlachetny materiał, który oprócz wielkiej sławy może poszczycić się też właściwościami termoregulacyjnymi. Jest więc wspaniałym materiałem do noszenia zimą.
- Jednak niekwestionowanym liderem jest konkretna odmiana wełny, dokładnie wełna merino. Na pewno znasz ją z odzieżowych działów dziecięcych, bo jest chętnie wybierana jako materiał na kocyki i inne tekstylia. Coraz chętniej wykorzystuje się ją także do produkcji ubrań i akcesoriów dla dorosłych, takich jak czapka z wełny merino czy szalik oraz rękawiczki.
Najlepszym materiałem na zimę jest wełna oraz jej odmiany, takie jak kaszmir, moher i angora, a przede wszystkim wspomniana wełna merynosowa. Poznaj bliżej jej właściwości, dzięki którym zima już nigdy Cię nie zaskoczy.
Wełna merino vs zima – zalety tego niezwykłego materiału
Mimo że merino jest odmianą wełny, ma liczne cechy, dzięki którym znacznie przewyższa standardowy wariant. Znasz te różnice? Jeśli nie, to świetnie się składa, bo poniżej wymienimy najważniejsze właściwości wełny merynosowej, za które ją pokochasz.
Wełna merino ma właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że jeśli na Twojej głowie znajduje się czapka 100% wełna merino męska lub damska, nie musisz jej zdejmować, gdy z mrozu wchodzisz na dłuższy czas do pomieszczenia. Pod czapką nagle nie zrobi się gorąco ani się nie spocisz. Materiał chłonie wilgoć i oddaje ją na zewnątrz, dzięki czemu skóra oddycha, a Ty czujesz się świetnie.
Merynosowa wełna nie chłonie zapachów tak, jak inne materiały. Dlatego zapach smogu, jakiego niestety nie brakuje na ulicach czy inne aromaty, z jakimi stykasz się na co dzień, nie wnikają w materiał. Tym samym Twoje akcesoria merino są dłużej świeże.
Akcesoria i ubrania merino nie drapią skóry. To wełna o specyficznej, elastycznej strukturze, która nie “gryzie”, tylko przyjemnie otula ciało. Dlatego produkty z wełny owiec merynosowych są tak popularne! Nie chłoną wilgoci, zapachów, zabrudzeń, a na dodatek są przyjemne w dotyku. Wypróbuj ich właściwości na własnej skórze!
Gdzie kupić akcesoria z wełny merynosowej?
Skoro tak zachwalamy wełnę merino, zapewne czekasz na informację, gdzie najlepiej kupować odzież i akcesoria z tej wyjątkowej tkaniny, prawda? Nie zostawimy Cię bez odpowiedzi – usiądź wygodnie, sięgnij po laptop lub komórkę i odwiedź sklep AGBO. Zamów czapki, berety i inne akcesoria merino w świetnych cenach i na dodatek bez wychodzenia z domu. W AGBO znajdziesz bezszwowe czapki merino, zestawy z kominami, szale merynosowe i wiele innych. Nie bój się zimy i zaopatrz siebie oraz bliskich w modne i ciepłe dodatki na chłodne miesiące.