Zakończenie roku szkolnego to ważne wydarzenie w życiu szkoły oraz uczniów, niezależnie od tego, czy kończysz już edukację, czy zostało Ci jeszcze trochę czasu. Wiemy, że z pewnością żyjesz już rozpoczęciem wakacji i planowanymi wyjazdami, jednak jeszcze tego ostatniego dnia warto pomyśleć o tym, aby sprawić przyjemność swoim nauczycielom, a w szczególności wychowawcy. W jaki sposób?

Na przykład poprzez wybór odpowiedniego prezentu, który przypomni wychowawcy o Twojej klasie. W tym artykule prezentujemy różnorodne pomysły, które mogą stanowić inspirację pod kątem wyboru najlepszego prezentu na koniec roku – z pewnością znajdziesz wśród nich coś, co spodoba się Twojemu wychowawcy klasowemu.

Czy prezent dla wychowawcy powinien być czymś specjalnym?

Podstawowe pytanie brzmi – czy prezent dla wychowawcy powinien się jakoś różnić od prezentów dla innych nauczycieli? Generalnie przyjęło się, że tak, upominek w darze dla wychowawcy klasowego powinien być większy i bardziej spersonalizowany. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wręczać dedykowane, duże upominki także innym nauczycielom, jednak takie prezenty mogą okazać się bardzo kosztowne. Dlatego uczniowie znacznie częściej wręczają reszcie nauczycieli wyłącznie drobne upominki, te większe zostawiając dla wychowawców klasowych.

Jest również różnica pomiędzy prezentami na koniec roku dla wychowawcy, jeśli po wakacjach wracasz do szkoły i tymi, jeśli kończysz już swoją edukację. W tym drugim przypadku prezent dla nauczyciela może być czymś, co szczególnie będzie mu przypominać o Twojej klasie, czymś bardzo spersonalizowanym. Jeśli po wakacjach z powrotem zasiądziesz w szkolnej ławce, mniejszy upominek w zupełności wystarczy.

Co na prezent dla nauczyciela na koniec roku, jeśli jest klasowym wychowawcą?

Prezentujemy kilka pomysłów:

  1. Kwiaty lub czekoladki

To klasyczny wybór prezentowy, który zawsze się sprawdza, zwłaszcza jeśli nie przychodzi Ci do głowy nic innego. Kwiatki lub czekoladki są łatwo dostępne, a dodatkowo wychowawca z pewnością się ich spodziewa, zatem dzięki temu możesz uniknąć ewentualnej frustracji, że upominek nie spełnił jego oczekiwań. Kwiatki i czekoladki to jednak dość mało spersonalizowany upominek, dlatego znacznie lepiej sprawdzają się w przypadku nauczycieli, z którymi nie masz takiej relacji jak z wychowawcą.

  1. Wazon lub figurka z grawerem

Wazony, figurki i inne tego typu prezenty z grawerem wykazują znacznie wyższy stopień spersonalizowania. Na takim grawerze możesz wspólnie z klasą umieścić to, co tylko chcecie – konkretną dedykację, numer waszej klasy, a nawet zdanie, które bywało często powtarzane przez wychowawcę. W przypadku wazonów i figurek jest jeden mankament – nauczyciel może zwyczajnie nie mieć miejsca w mieszkaniu na ich przechowywanie. W takim wypadku możecie wybrać na przykład planner z dedykacją lub długopis – to znacznie bardziej funkcjonalne przedmioty.

  1. Kosz okazjonalny

Co na prezent dla nauczyciela na koniec roku? Kosz okazjonalny może okazać się ciekawą propozycją. Taki kosz podarunkowy można dobrać pod kątem upodobań wychowawcy – tego, czy lubi kawę, czy jest raczej miłośnikiem herbaty, czekoladek a może wyrobów domowych. W dodatku na takim koszu również można umieścić specjalny grawer, a do środka włożyć kartkę z życzeniami, aby zawsze przypominała nauczycielowi o waszej klasie. Jeśli chodzi o kosze okazjonalne, uważaj na te, w których znajduje się alkohol – niektórzy nauczyciele mogą to przyjąć ze spokojem, jednak ci niepijący nie będą zadowoleni. Taki prezent zdecydowanie najlepiej sprawdzi się dopiero w ostatniej klasie szkoły średniej.

Życzymy miłego poszukiwania prezentu dla wychowawcy!