Zapewnienie już od wczesnych lat odpowiedniego rozwoju naszemu dziecku to priorytet dla większości odpowiedzialnych rodziców.

Na tego typu rozwój składa się przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej placówki edukacyjnej już na etapie żłobka. Następnie zazwyczaj poszukujemy solidnego przedszkola, by finalnie zapisać dziecko do odpowiedniej szkoły. Dzięki temu zapewniamy naszym maluchom odpowiednie start, a co za tym idzie lepszą przyszłość. Jednym z najważniejszych etapów rozwojowych u dzieci jest właśnie czas przedszkolny. Zadbanie o to, by wszystko przebiegało należycie jest zatem bardzo ważne.

Przedszkole prywatne – korzyści

Oczywiście wiele osób decyduje się na wysłanie dziecka do przedszkola publicznego. To nie są złe placówki, ale siłą rzeczy nie są w stanie zaproponować tak wiele, jak ma to miejsce w tych prywatnych. To chociażby znacznie lepszy kontakt z rodzicami, o wiele ciekawsze zajęcia i ich większe zróżnicowanie. W niektórych przypadkach to również szansa na znacznie lepsze i zdrowsze żywienie dzieci.

Prywatne przedszkole Pierwsze Kroczki na Warszawskiej Woli to jedno z tych miejsc, gdzie prócz odpowiedniej opieki i realizowania klasycznego programu, nasze dzieci będą otrzymywać również możliwość indywidualnego rozwijania swoich zdolności. To przede wszystkim Edustrefa, codzienne pyszne posiłki, wyjścia co dzień na zewnętrz w celu odkrywania i poznawania świata, a także czas relaksu, drzemki i wypoczynku. Dodatkowo dzieci mają czas na pracę własną z wieloma pomocami dydaktycznymi, dzięki czemu rozwijać się będą w określonych dziedzinach. Codziennie również odbywają się zabawy integracyjne przed śniadaniem.

Rozwijaj dziecko również w domu – pobudzaj rozwój intelektualny i fizyczny

Błędem jest myślenie, że przedszkole czy też inna placówka edukacyjna i opiekuńcza zrobi za nas wszystko. Nadal kluczowe pozostaje budowanie poprawnej i zdrowej relacji z naszymi dziećmi w domu, a także ich rozwijanie we własnym zakresie. To właśnie od tego, w jaki sposób podejdziemy do nich i jak będziemy je stymulować zależy w dużej mierze to, jakie później osiągną one wyniki.

Zabawa jest kluczowa. Nie zapominaj o tym!

Dzieci oczywiście najwięcej bawią się poprzez zabawę. Warto wiedzieć o tym, by nie przesadzić chociażby z liczbą zajęć dodatkowych, na które się jako rodzice decydujemy. Dzięki temu na pewno zapewnimy naszemu dziecku poprawny rozwój. Spędzajmy każdego dnia również samodzielnie czas na zabawie z naszymi pociechami. Tylko tym sposobem zapewnimy im odpowiednią więź z nami, a także poprawny rozwój.