Ukończenie szkoły wyższej daje absolwentom szerokie spektrum możliwości zawodowych. Nie każdy jednak chce poświęcić kolejne lata na naukę, a od razu rozpocząć karierę zawodową – chociaż jedno drugiego wcale nie wyklucza. Czy warto poświęcić cenny czas na studia licencjackie? Jakie są zalety studiowania?

Stojąc przed wyborem

Każdy absolwent szkoły średniej prędzej czy później będzie musiał podjąć decyzję związaną z przyszłym zawodem. Czy to odpowiedni moment na rozpoczęcie pracy? A może lepiej złożyć dokumenty na studia licencjackie? Dokonanie wyboru nie jest proste, ale wiele wskazuje na to, że studenci są cenniejszym nabytkiem na rynku pracy.

Oczekiwania a rzeczywistość

Osoby ze średnim wykształceniem oczekują, że po zakończeniu tego etapu swojej edukacji będą mogli przebierać w ofertach zatrudnienia. Tymczasem rynek pracy szybko weryfikuje rzeczywistość – coraz więcej ogłoszeń kierowanych jest do osób, które mogą wykształcić swoje umiejętności na uczelni. Studia licencjackie są bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą podnosić i kształcić zawodowe kwalifikacje, stając się cennym pracownikiem dla swoich przełożonych.

W rzeczy samej – pracodawcy zwracają baczną uwagę na wykształcenie potencjalnych kandydatów w procesie rekrutacji. To oczywiste, że większą szansę na zdobycie etatu będzie mieć osoba, która może pochwalić się dyplomem ukończenia studiów aniżeli świadectwem ze szkoły średniej.

Sposób na pozyskanie specjalistycznej wiedzy

Studia licencjackie obejmują 3 lata nauki, co oznacza 6 semestrów edukacji. Etap ten kończy się napisaniem i obroną pracy licencjackiej, której pomyślny przebieg gwarantuje dyplom ukończenia szkoły wyższej. Trzyletni okres nauki to mnóstwo okazji do pozyskania specjalistycznej wiedzy, która niewątpliwie będzie ogromnym atutem na przyszłym stanowisku pracy.

Studia licencjackie oferują naukę na wielu kierunkach. Studenci mają pod tym względem niemal nieograniczony wybór. Szkolnictwo wyższe to nie tylko wykłady, nauka na pamięć i zaliczenia. To połączenie zajęć z praktyką, podczas której studenci szlifują specjalistyczne umiejętności, by następnie wykorzystać je w przyszłej pracy.

Praca i studia, czyli mocny start w dorosłość

Szerokie grono studentów rozpoczyna poszukiwanie pierwszego zatrudnienia równolegle z rozpoczęciem nauki na uczelni. Warto wspomnieć, że studia licencjackie dają taką możliwość – w większych miastach pracodawcy oferują elastyczne godziny pracy dla osób uczących się. To doskonała okazja dla tych, którzy chcą wdrażać się w obowiązki zawodowe i jednocześnie pogłębiać swoją wiedzę na uczelni.

Którą z nich wybrać, by samodzielnie wkroczyć w dorosłe życie? Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych. W ofercie uczelni znajdują się studia licencjackie na takich kierunkach jak skandynawistyka, grafika reklamowa, lingwistyka, game design czy zarządzanie strategiczne. Każdy z tych innowacyjnych kierunków gwarantuje solidne wykształcenie, pozwalające na zdobycie umiejętności pożądanych na współczesnym rynku pracy.