Rozpoczynamy wakacje, a więc czas wyjazdów, błogiego lenistwa oraz spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną. Jakie aplikacje mogą uatrakcyjnić nasz czas wolny oraz ułatwić podróżowanie? Poniżej przedstawiamy siedem naszym zdaniem najciekawszych propozycji!

Avast WiFi Finder – bezpłatna wyszukiwarka bezpiecznych i bezpłatnych połączeń WiFi. Niezależnie od tego, w jakiej lokalizacji się znajdziemy, aplikacja pomoże odnaleźć nam pobliskie punkty z internetem i w razie potrzeby nas do nich pokieruje. Nasze ulubione punkty możemy też zapisać w aplikacji. Jeżeli chcemy mieć gwarancję tego, że będziemy łączyć się z bezpiecznymi sieciami o dobrej jakości połączenia, warto zainstalować taką aplikację. Avast WiFi Finder jest dostępny zarówno na Androida, jak i na iOS.

iPolak – bezpłatna aplikacja, która z pewnością przyda się wszystkim podróżującym za granicę. Możemy znaleźć w niej dane teleadresowe wszystkich polskich placówek za granicą oraz zestaw niezbędnych informacji, które mogą być nam potrzebne w podróży. Aplikacja powiadomi nas także o aktualnych ostrzeżeniach dla podróżujących wydawanych przez MSZ. Dodatkowo umożliwia ona także szybki kontakt z polską placówką dyplomatyczną poprzez przycisk SOS. Aplikację iPolak możemy zainstalować zarówno na telefonach z Androidem, jak iOS.

Wakacyjni Piraci – jeżeli wciąż szukacie atrakcyjnej, wakacyjnej oferty, to aplikacja Wakacyjni Piraci z pewnością Wam się przyda! Dzięki niej możemy śledzić wszystkie atrakcyjne oferty wakacyjne last minute. Dzięki ustawieniu odpowiednich filtrów wyszukiwania i włączeniu powiadomień „push” możemy być zawsze na bieżąco i jako pierwsi dowiadywać się o najatrakcyjniejszych ofertach wyjazdów w miejsca jakie nas interesują i za cenę, która nam odpowiada. Aplikację można pobrać za darmo zarówno na telefony z Androidem, jak i z systemem iOS.

Geo Flags Academy – jeżeli jeszcze nie wybraliście swojego wymarzonego wakacyjnego zakątka bądź w tym roku zostajecie w Polsce, ale chcecie dostarczyć sobie porcji podróżniczej rozrywki, to polecamy Geo Flags Academy – Akademię Flag i Państw. Możecie dzięki niej poznać ciekawostki o ponad 200 krajach, a dzięki quizowi poznawać flagi i stolice państw. Aplikacja na pewno przyda się też miłośnikom języków, bo została wydana aż w 5 wersjach językowych – więc do ćwiczenia słówek przed wyjazdem będzie jak znalazł ;). Grę możecie pobrać za darmo na Androida oraz iOS – jeżeli chcecie otrzymać dodatkowe funkcje, takie jak quiz z konturami państw, możecie jednorazowo wykupić do tego dostęp w samej aplikacji.

Twoja Pogoda – aplikacja pogodowa w wakacje to absolutny „must have” – jak wiemy, lato potrafi być bardzo kapryśne, a aura może zmienić się z godziny na godzinę. W aplikacji Twoja Pogoda mamy dostęp do pełnej, godzinowej prognozy pogody, otrzymamy także powiadomienia dotyczące ostrzeżeń pogodowych oraz dostęp do bieżących informacji, takich jak biometr, prędkość wiatru, wilgotność, temperatura odczuwalna. Aplikacja jest dostępna za darmo, zarówno na Androida jak i na iOS.

Trip Advisor – jeden z najpopularniejszych podróżniczych serwisów w formie aplikacji będzie z pewnością niezwykle przydatny zarówno na weekendowy wyjazd w Polskę, jak i dłuższe wakacje za granicą. Trip Advisor umożliwia przeglądanie recenzji oraz opinii atrakcji, hoteli, restauracji i innych turystycznych miejsc. Dzięki aplikacji można także zadawać pytania na forum oraz dodawać i przeglądać zdjęcia. Aplikacja dostępna jest zarówno na Androida, jak i na iOS.

Czółko – jeżeli szukasz ciekawej aplikacji do zabawy z rodziną czy ze znajomymi na kempingu czy przy ognisku, to z pewnością warto ściągnąć tę grę. W Czółko można grać już od 2 osób – jednak wiadomo, że im więcej chętnych, tym lepiej ;). Zasady są proste – wybieramy jedną z 22 kategorii (m. in. sławne osoby, filmy, piosenki, zwierzęta, superbohateorowie) i gracz, który zgaduje, przykłada telefon do czoła. Pozostali pokazują bądź opowiadają hasło wyświetlane na telefonie, a zadaniem gracza jest odgadnięcie owego hasła. Jeżeli mu się to uda, przechyla telefon, jeżeli pasuje, to stuka palcem w ekran smartfona. Czółko jest dostępne zarówno na Androida, jak i na iOS.

Mamy nadzieję, że podobają się Wam nasze propozycje i skorzystacie z nich podczas zbliżających się wakacji. Życzymy Wam wspaniałych wyjazdów, udanej pogody i niezapomnianych wrażeń ;).