Jest wiele powodów, dla których ludzie siadają za kierownicą motocykli. Jazda motocyklem może być ekonomicznym i szybkim sposobem na codzienne dojazdy do pracy, jak i stać się prawdziwą pasją, a nawet stylem życia. W końcu nie brakuje osób, które cały swój wolny czas przeznaczają na jazdę motocyklem, ponieważ mogą wówczas poczuć nieograniczoną wolność i czerpać prawdziwą radość z pokonywania kilometrów. Niezależnie jednak od tego, dlaczego ktoś decyduje się na wybór jednośladu i jakie ma doświadczenie w prowadzeniu motocykla, należy zawsze pamiętać o podstawowej ochronie.

 1. Jaki kask do jazdy motocyklem?
 2. Bezpieczna jazda motocyklem
 3. Jak przygotować motocykl do sezonu?
 4. Dlaczego warto kupować w sklepie Inter Motors?

Bezpieczeństwo na drodze musi być na pierwszym miejscu, ponieważ nawet kierowcy z wieloletnim doświadczeniem mogą stracić panowanie nad motocyklem i wówczas wszystko zależy od tego, czy mieli na sobie porządne rękawice, kask i pozostałe akcesoria ochronne. Wysokiej jakości sprzęt i wyposażenie dla motocyklistów można zamówić w sklepie internetowym Inter Motors, który wielu klientom kojarzy się przede wszystkim z wysokiej jakości częściami do motocykli dostępnych w przystępnych cenach. Warto jednak zapoznać się również z pozostałymi produktami z bogatej oferty, ponieważ obejmuje ona również ubrania, kaski, akcesoria, oleje, opony i inne rzeczy, dzięki którym można nie tylko utrzymać pojazd w idealnym stanie technicznym oraz wizualnym, ale również zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Jaki kask do jazdy motocyklem?

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia, które powinien mieć każdy motocyklista, jest oczywiście kask. Obecnie producenci oferują liczne warianty kasków, dzięki czemu każdy może znaleźć dla siebie idealnie dopasowany model, niezależnie od tego, czy jeździ po mieście, górach, czy też preferuje dłuższe wypady za miasto. Tym ostatnim pasjonatom jednośladów można polecić kaski typu adventure, które zapewniają świetną ochronę, a do tego są bardzo funkcjonalne i sprawdzą się podczas jazdy w zróżnicowanych warunkach.

W ofercie Inter Motors dostępne są różne rodzaje kasków adventure, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej doświadczonych i wymagających motocyklistów. Jednym z czołowych producentów kasków z tej kategorii jest firma Nolan, którą wiele osób postrzega jako synonim bezpiecznej jazdy. Wszystkie kaski wspomnianej marki wyróżniają się wyjątkową trwałością, są wygodne nawet podczas wielogodzinnego noszenia i zapewniają doskonałą wentylację. To sprawia, że użytkownik motocykla na pewno nie będzie narzekał na zmniejszenie komfortu podczas jazdy w związku z korzystaniem z takiej ochrony. Więcej informacji na temat kasków adventure można znaleźć na https://www.intermotors.pl/pl/kaski-motocyklowe-adventure.html.

Bezpieczna jazda motocyklem

Jednym z najlepiej sprzedających się kasków firmy Nolan od dłuższego czasu pozostaje model N70-2 X CLASSIC N-COM 10. Jest to kask szczękowy, który wyróżnia się następującymi cechami:

 • nowoczesny system wentylacji, dzięki czemu nawet podczas najbardziej upalnych dni można cieszyć się dużym komfortem,
 • doskonała aerodynamika, która przekłada się na stabilną jazdę nawet przy dużych prędkościach,
 • możliwość przeprowadzenia łatwej integracji z interkomem N-Com wraz z awaryjnym światłem stopu ESS.

Oczywiście, sam kask to nie wszystko! Jeżeli ktoś chce bezpiecznie podróżować, powinien również zadbać o zdobycie doświadczenia. Pierwsze szlify w jeździe motocyklem najlepiej przeprowadzać pod okiem instruktora lub doświadczonych znajomych, którzy będą mogli udzielić niezbędnych wskazówek. Oprócz tego należy jeździć w dopasowanej odzieży ochronnej, na którą składają się kurtka, spodnie, buty i rękawice. W razie potrzeby można również pomyśleć o ochraniaczach na plecy, klatkę piersiową i łokcie. Nie można również zapominać o elementach odblaskowych.

Jeżeli natomiast chodzi o motocykl, powinien być w doskonałym stanie technicznym, przez co trzeba pamiętać o regularnych przeglądach technicznych i odpowiednim przygotowaniu pojazdu do sezonu.

Jak przygotować motocykl do sezonu?

Chociaż proces przygotowania motocykla do sezonu, aby można było bezpiecznie pokonywać długie trasy, wydaje się skomplikowany, to z poniższymi wskazówkami na pewno uda Ci się to zrobić bez większych problemów. Wszystkie prace można podzielić na 6 kategorii:

 • Opony – są one niezwykle istotne, ponieważ jako jedyne mają kontakt z nawierzchnią. Trzeba więc regularnie sprawdzać ciśnienie i stan bieżnika oraz co jakiś czas upewnić się, że nie pojawiły się żadne pęknięcia ani uszkodzenia.
 • Hamulce – mają istotny wpływ na bezpieczeństwo, dlatego warto kontrolować stan klocków, tarcz i poziom płynu hamulcowego.
 • Napęd – absolutne minimum to sprawdzenie napięcia i stanu łańcucha oraz zębatek. Do tego dochodzi również czyszczenie i smarowanie łańcucha.
 • Silnik – regularna wymiana oleju i filtru oraz sprawdzanie poziomu płynu chłodniczego pozwolą cieszyć się bezawaryjną pracą silnika przez długi czas.
 • Akumulator – przed sezonem trzeba również sprawdzić stan akumulatora, a w razie potrzeby naładować go lub wymienić na nowy. Przed wyruszeniem w podróż warto upewnić się, że wszystko zostało dobrze dokręcone.
 • Elektryka – konieczne jest również zweryfikowanie stanu przewodów, łączy elektrycznych oraz wszystkich świateł.

Dlaczego warto kupować w sklepie Inter Motors?

Zakupy w Inter Motors pozwalają łatwo zamówić wszystkie niezbędne części i akcesoria do motocykla oraz sprzęt dla użytkowników. Dzięki temu klienci z całej Polski mają łatwy dostęp do wysokiej jakości asortymentu oferowanego w przystępnych cenach oraz fachowej pomocy w doborze idealnych rozwiązań.