Wyjazdy zarobkowe do Włoch nie są już tak popularne, jak kilka lat temu, ale nadal przyciągają osoby chętne do pracy właśnie w tym kraju. Wszystko to za sprawą zarobków oraz pięknych krajobrazów i regionalnej kuchni. Z pewnością odczujemy lepsze warunki życia właśnie, pracując we Włoszech. Co więcej, włoska kultura oraz ludzie przyciągają do siebie osoby z innych krajów europejskich. Czy warto zatem pracować we Włoszech? Sprawdź, czytając nasze poniższe wskazówki w artykule.
.

Kto znajdzie pracę we Włoszech?

Na terenie Włoch podobnie jak w wielu innych krajach brakuje specjalistów oraz fachowców w danej branży, którzy mogliby cechować się odpowiednimi umiejętnościami oraz kwalifikacjami.

Przeglądając oferty pracy we Włoszech, możemy znaleźć zatrudnienie szczególnie dla opiekunek osób starszych oraz dzieci, a także pomocy domowej. Na pracę mogą liczyć również osoby, które posiadają doświadczenie w branży medycznej, np. pielęgniarki oraz lekarze. Nie brakuje także wakatów w branży budowlanej, gdzie jest duże zapotrzebowanie na inżynierów, kierowników budowy, czy operatorów maszyn. We Włoszech możesz znaleźć również zatrudnienie jako kierowca.

Włochy kojarzą się przede wszystkim z krajem turystycznym, dlatego nie brakuje ofert pracy również w tym sektorze. Gastronomia oraz hotelarstwo to najbardziej oblegane branże, szczególnie w sezonie maj-wrzesień. Pracę znajdą również osoby, które są gotowe do wykonywania różnych prac przy zbiorach – w winnicach, sadach czy na plantacjach.

Zarobki we Włoszech – jak się prezentują?

Polacy mogą legalnie pracować na terenie tego kraju bez żadnych dodatkowych pozwoleń. Jedynie pobyt, który trwa dłużej niż trzy miesiące, powinien być określony odpowiednim pozwoleniem na pobyt.

We Włoszech nie obowiązuje jasno określona płaca minimalna. Wszystko zależy od tego, w jakiej branży oraz sektorze pracujemy. Spośród wyżej wymienionych najwięcej uda nam się zarobić w branży medycznej oraz budowlanej. Największe pensje należą do budowlańców oraz pielęgniarek. Na odpowiednio wysokie wynagrodzenie mogą liczyć również osoby, które podejmują się prac sezonowych – zdecydowanie praca na kilka miesięcy się opłaca. Oczywiście, pracując we Włoszech, trzeba liczyć się z kosztami związanymi z zakwaterowaniem, transportem czy kosztami życia. Z pewnością wysokość płacy będzie różnić się nie tylko od branży oraz wykonywanego zawodu, ale także regionu, w którym pracujemy.

Gdzie szukać ofert pracy we Włoszech?

Rynek pracy jest bez wątpienia ogromny, dlatego świetną możliwością dla nas może być fakt, że znaleźć zatrudnienie za granicą możemy wygodnie – w domu. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu oraz odpowiedni portal ogłoszeniowy. Ważne, aby wyróżniał się i cechował rzetelnymi informacjami na temat zatrudnienia w danym kraju. Dzięki temu masz możliwość znaleźć legalną oraz bezpieczną pracę, nie wychodząc z domu. Dlatego znacznie częściej szukamy pracy poprzez takie portale i serwisy.

Inni z kolei preferują znalezienie zatrudnienia za pomocą agencji pracy, np. agencji pracy tymczasowej. Wszystko zależy od tego, na czym dokładnie nam zależy oraz gdzie i do jakiej pracy chcemy wyjechać.