Z językiem angielskim spotykamy się na co dzień. Jest widoczny w nazwach marek, słyszymy go w piosenkach, filmach i serialach. Mimo to większość z nas nie może się pochwalić perfekcyjną znajomością tego języka. Poniżej podpowiadamy, jak to zmienić!

Nauka języka – co działa, a co nie bardzo?

Od najmłodszych lat uczęszczamy do szkoły. Potem nadchodzi liceum, a później czas na studia i edukacja zawodowa. Można by pomyśleć że doskonale wiemy, jak przyswajać sobie nową wiedzę, ale nic bardziej mylnego! W rzeczywistości na żadnym etapie edukacji nie otrzymujemy konkretnych informacji o tym, jak uczyć się, żeby zdobyte informacje zostały z nami na stałe.

Widać to zwłaszcza w nauce języków. O ile ktoś nie wybierze się na wysokiej klasy kurs angielskiego, najczęściej wyniesiona ze szkoły znajomość tego języka pozostawia wiele do życzenia. Żeby naprawdę poznać język angielski, potrzebna jest regularna nauka oraz częste sprawdzanie, na jakim etapie jesteśmy. Potrzebny jest też stały kontakt z językiem w jego żywej formie, czyli po prostu rozmowa z native speakerami.

Od czego zacząć naukę angielskiego?

Nie da się ukryć – angielski to najpowszechniej używany na świecie język, niezbędny w pracy zawodowej, w biznesie, przemyśle i handlu. Zdecydowanie warto poznać go na wysokim poziomie. Ale jak to zrobić, gdy nie mamy pomysłu, jakimi metodami uzupełnić dotychczasowe luki w wiedzy? Po pierwsze warto zacząć od razu, nawet jeśli nie mamy jeszcze konkretnego planu.

Już dzisiaj możemy poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Wystarczy, że skorzystamy z darmowych aplikacji z fiszkami i powtórzymy kilka albo kilkadziesiąt słówek. Możemy też spróbować przeczytać artykuł w internecie na interesujący nas temat albo obejrzeć odcinek ulubionego serialu bez napisów. Potem czas na następny etap, w którym pomoże nam dobry kurs angielskiego.

Nauka na kursie – efektywna droga do celu

Kurs angielskiego to prawie zawsze jedna z lepszych inwestycji, jakie możemy poczynić w swój rozwój. Powód jest prosty: system pracy na kursach angielskiego znacznie różni się od tego, co jako laicy możemy sobie zaproponować przy nauce w domu.

Kursy to okazja by przez godzinę lub kilka godzin w tygodniu używać tylko tego języka w rozmowie z innymi kursantami oraz prowadzącym. Prawie zawsze są one prowadzone przez native speakerów, co dodatkowo pozwoli nam osłuchać się z akcentem i wymową. Czy bez kursu nie opanujemy języka? Nie można tego powiedzieć, ale z całą pewnością przy tak zorganizowanej strukturze będzie to o niebo łatwiejsze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z International House Wrocław