Kupiłeś mieszkanie w bloku o niewielkim metrażu? Zastanawiasz się jak zaaranżować małą sypialnie, aby była praktyczna, funkcjonalna, a jednocześnie przytulna i ładna? Nie wiesz czy jest to w ogóle możliwe na niewielkim metrażu? Jak najbardziej jest! Nawet jeśli Twoja sypialnia posiada mały rozmiar, z powodzeniem możesz zagospodarować ją w taki sposób, aby była praktyczna, kameralna i jednocześnie bardzo estetyczna.

Postaw na wygodne i możliwie duże łóżko

Bez wątpienia najważniejszym elementem każdej sypialni jest łóżko i to ono gra w tym pokoju pierwsze skrzypce. Przy wyborze łóżka należy kierować się wygodą. Musi być ono możliwie duże i jak najbardziej wygodne – w końcu będziesz na nim spędzać dużą część doby. Wysokiej jakości meble zarówno do sypialni, jak i pozostałych pomieszczeń znajdziesz w internetowym salonie meblowym Zona Design. Sprawdź pełną ofertę na stronie internetowej https://zona-design.pl/.

Jeżeli metraż pomieszczenia na to pozwala, dobrym wyborem dla dwóch osób jest łóżko o szerokości 160 cm. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzi się również łóżko 140 cm, które również zapewni należyty komfort i wygodę. W niewielkich przestrzeniach każde miejsce do przechowywania jest ważne. Warto zatem do małej sypialni wstawić łóżko z podnoszonym stelażem.

Szafka nocna

Drugim meblem, który jest przydatny, choć nie niezbędny w sypialni jest szafka nocna. Bez wątpienia postawienie małej szafki obok łóżka jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Umożliwia trzymanie blisko niezbędnych rzeczy, takich jak leki, chusteczki, lampka czy telefon. Jeśli metraż Twojej sypialni nie pozwala na ustawienie szafek nocnych, możesz szafki zastąpić zawieszonymi nad łóżkiem półkami. Takie rozwiązanie może pozwolić również na wybranie większego łóżka!

Duża szafa na ubrania

Ważnym elementem każdego mieszkania jest również duża szafa na ubrania. Najlepiej i najwygodniej jeśli znajduje się ona w sypialni. W zależności od tego jaką przestrzenią dysponujesz, możesz zdecydować się na różną wielkość szafy. Możesz także wybrać wąską szafkę do sypialni i dużą szafę do przedpokoju. Jeżeli dysponujesz małą przestrzenią i cierpisz na deficyt miejsca do przechowywania, nie wybieraj niskiej komody, a szafki maksymalnie wykorzystujące przestrzeń – pod warunkiem, iż nie przytłaczają one za bardzo optycznie przestrzeni.

Oświetlenie i dodatki

Ważne jest również odpowiednie oświetlenie. Pamiętaj, iż oświetlenie i dodatki pełnią niebagatelną rolę. Zadbaj o to, aby wnętrze było właściwie doświetlone. Pamiętaj również o ważnej roli dodatków. Rośliny, obrazy, ramki ze zdjęciami dopełniają wnętrze i sprawiają, iż prezentuje się ono bardzo przytulnie i klimatycznie.